Spotify má už aj svoj prvý hardvér! Car Thing bude ale iba na testovanie

Švédske Spotify prekvapilo svojim prvým hardvérom, ktoré sa pravdepodobne objaví aj v predaji. Ide o tzv. Car Thing, prehrávač hudby do auta, ktorý spoločnosť aktuálne testuje. Zatiaľ ale bude iba pre testovacie účely streamovacej spoločnosti.

Pozrite siV Spotify už môžete zablokovať umelcov, ktorých nechcete počúvať

Výsledkom testovania má byť súbor dát, ako a prečo ľudia za volantom počúvajú tú ktorú hudbu či podcasty. Spotify chce tak zistiť, čo máme radi za volantom. To by teoreticky ale mohla spoločnosť získať aj z dát zo smartfónu. V oboch najznámejších platformách ale platia isté obmedzenia, ktoré streamovacia služba nesmie prekročiť.

ZDROJ | Spotify

Svoj vlastný hardvér ale môže vybaviť akýmkoľvek sledovacím (vraj samozrejme anonymným) systémom. Sledovanie sa má týkať výlučne hudby. Zaujímavé ale je, že Car Thing je nutné pripojiť káblom, alebo cez Bluetooth aj so smartfónom, v ktorom máte svoju knižnicu hudby či podcastov. Druhým káblom sa pripája k 12V zásuvke v aute. Pravdepodobne cez microUSB port.

Pozrite siNÁVOD | Ako využívať Spotify naplno aj počas leta?

Plusom je, že Car Thing dokážete ovládať aj hlasom, malý kruhový displej na tele je tak iba informačný, tlačidlá na zadnej strane tiež potrebovať často nebudete. Hlasom je ale možné zväčša ovládať aj smartfón, takže aj aplikáciu Spotify. Otázne teda je, v čom by mala byť krabička Car Thing lepšia, ako samotná appka v smartfóne.

Spotify Car Thing bude zatiaľ dostupný iba v USA na testovacie účely spoločnosti. Car Thing má byť výlučne na testovacie účely a Spotify nemá plány ho vydať ako reálne dostupné zariadenie pre masy. Zaujímavé je ale slovíčko „aktuálne”, takže nie je vylúčené, že sa niekedy v budúcnosti Car Thing v predaji objaví.

ZDROJ | Spotify

Keby Spotify vybavilo Car Thing pamäťou, Bluetooth a Wi-Fi na párovanie knižnice doma a následné využívanie v aute, bolo by to zariadenie s pridanou hodnotou. Majiteľ by šetril svoj smartfón, presnejšie batériu v smartfóne a Car Thing by plnilo úlohu audio prehrávača v aute, no pokojne aj doma cez Bluetooth či Wi-Fi.

Práve o domácom prehrávači sa hovorí ako o ďalšom hardvéri, ktorý časom od Spotify uvidíme. Kedy, to je zatiaľ neznáme. Spotify nič nepotvrdilo.

ZDROJ | Spotify

ZdrojSpotify

Komentáre k článku