Sporák Samsung s Wi-Fi a meniteľným LED posvietením

ZDROJ | Samsung

Keď môže byť inteligentná práčka či chladnička, tak prečo nie aj sporák? Z množstva domácich spotrebičov, vystavených na veľtrhu elektroniky CES 2016, nás zaujal jeden takýto, plynový, resp. elektrický sporák Samsung s Wi-Fi a unikátnou rúrou na pečenie (Samsung NE9000 a NX9000). Čo môže byť na bežnom kuchynskom sporáku zaujímavé? Čítajte ďalej.

Samsung WiFi Range Oven 01
ZDROJ | Samsung

Z nášho, technologického pohľadu je to pripojenie k Wi-Fi a využiteľnosť v rámci IoT (Internet of Things – Internet vecí), čo umožňuje sledovanie varnej dosky či rúry na diaľku. Ľahko tak zo svojho smartfónu skontrolujete, či ste niektorú časť sporáka nezabudli vypnúť. Prípadne si môžete dať predohriať rúru, aby ste po príchode domov mohli hneď do nej vložiť jedlo. Aplikácia má byť kompatibilná s OS Android aj iOS.

Samsung WiFi Range Oven 02
ZDROJ | Samsung

Ovládacie gombíky majú modré LED podsvietenie, vďaka čomu sú dobre viditeľné aj v tme. Intenzita tohto podsvietenia sa mení podľa toho, aké teplo sálajú vrchné výhrevné telesá (tzv. Virtual Flame). Ľahko tak už pohľadom na sporák zistíte, aká horúca je jeho vrchná časť.

Samsung WiFi Range Oven 03
ZDROJ | Samsung

Pre gazdinky bude určite zaujímavou vychytávkou technológia Samsung Flex Duo so Soft Close Dual Door. Preložené do ľudskej reči to znamená, že priestor rúry, a teda aj jej dvierka, sú rozdelené na dve časti. Dvierka tak môžete otvoriť buď len v hornej časti, alebo celé. Vnútorný 164 litrový priestor je rozdelený na dva, 68 l horný a 96 l dolný. Takto obrovskej rúre by sa nejedna slovenská gazdinka isto potešila.

https://www.youtube.com/watch?v=hkKdPBxUjgk

Dvierka majú tzv. „mäkké zatváranie“, čo zamedzuje ich buchnutiu pri zatváraní. Sporáky budú dostupné na jar t.r. a ceny by mali začínať tesne pod hranicou 2 600 €.

ZdrojSamsung

Komentáre k článku