Spolupráca technologickej firmy a módneho domu? Luxusný zberateľský reproduktor

Japonská spoločnosť COTODAMA v spolupráci s luxusnou módnou značkou Saint Laurent predstavili limitovanú edíciu reproduktoru COTODAMA Lyric Speaker Canvas. Ten je už sám o sebe zaujímavý, ako pre dizajn, tak pre displej, ktorý vám ukazuje texty piesní.

O spoločnosti COTODAMA sme písali minulý rok, kedy sme vám predstavili ich prvý reproduktor so vstavaným displejom, na ktorom sa v reálnom čase zobrazuje text počúvanej piesne. Japonská spoločnosť medzičasom stihla predstaviť aj druhý reproduktor, ktorého hlavná myšlienka je rovnaká, no dizajnom je o poriadny kus ďalej.

ZDROJ | lyric-speaker.com

COTODAMA Lyric Speaker Canvas pri prednom pohľade pôsobí ako dva o seba opreté obaly z vinylových platní. Reproduktor sa dokonca rozmermi približuje svojej predlohe. Pozostáva z dvoch častí. Čierna plocha je displej, na ktorom sa zobrazuje text práve prehrávanej piesne, strieborná časť je reproduktor.

Výkon reproduktoru je 32W, kombinuje sa jeden 12W a jeden 20W. Hmotnosť je 5,2 kilogramu. Lyric Speaker Canvas si rozumie ako so zariadeniami s iOS, tak s tými fungujúcimi na Android a neobchádza ani Macbooky, PC a Chromebooky.

ZDROJ | lyric-speaker.com

Reproduktor so zdrojom hudby komunikuje cez Wi-Fi, používa AirPlay alebo Google Cast, a rozumie si takmer so všetkými hudobnými streamovacími aplikáciami. Napríklad, Apple Music, Amazon Music, Petit Lyrics, Youtube Music, Spotify Premium.

ZDROJ | lyric-speaker.com

Reproduktor automaticky vyberá druhy písma podľa toho, akú hudbu počúvate. Pri romantických skladbách, napríklad, zvolí písmo, ktoré pôsobí akoby bolo písané rukou.

ZDROJ | ysl.com

 

Novinkou spoločnosti je spolupráca s módnou značkou Saint Laurent. Reproduktor podpísaný módnym domom je kompletne v čiernej farbe, čo mu dodáva skutočne luxusný nádych a robí z neho veľmi štýlovú luxusnú dekoráciu. A luxusná je aj cena. Tá sa zastavila na 1 995 €. Reproduktor v tejto luxusnej a drahej edícii sa dá kúpiť výhradne v predajni Rive Droite v Los Angeles. Táto predajňa je projektom módneho domu.

ZDROJ | ysl.com

Môže sa zdať, že táto kombinácia je poriadne šialenstvo, no vzhľadom na limitovanú edíciu a možnosť kúpiť COTODAMA Lyric Speaker Canvas len na jedinom mieste, môžeme predpokladať, že reproduktor bude žiadaný v zberateľských kruhoch.

Zdrojlyric-speaker.com,ysl.com

Komentáre k článku