Spolu s Apple Mac Pro prichádza rôzne príslušenstvo

ZDROJ | Apple

Apple splnil sľub a do konca roka predstavil svoje vlajkové lode pre profesionálov – novú generáciu počítača Apple Mac Pro a monitor Pro Display XDR. Ako už zrejme viete, nejde o lacnú zábavku určenú na frajerinu v kaviarni. Okrem samotných zariadení predstavil Apple a ďalší výrobcovia celú radu príslušenstva.

Ak si myslíte, že doplnky budú stáť len pár eur, resp. dolárov, ste na omyle. Mnohé z nich vás výjdu toľko, ako nový iPhone, či dokonca MacBook. Prinášame vám výber z príslušenstva, ktoré sa začalo predávať súčasne s novými modelmi Apple Mac Pro a Pro Display XDR.

ZDROJ | Apple

Príslušenstvo pre Apple Mac Pro

Apple Afterburner Card

Cena: 2 000 $

ZDROJ | Apple

Karta Afterburner je určená pre filmárov, zrýchľuje video kodéry ProRes a ProRes RAW v programoch Final Cut Pro X, QuickTime Player X a podporovaných aplikácií tretích strán. Karta PCI Express je určená výhradne pre Mac Pro. Afterburner sa dá nainštalovať do ľubovoľného slotu (s plnou dĺžkou). Podporuje prehrávanie až troch tokov 8K ProRes RAW alebo až 12 prúdov 4K ProRes RAW.

Pozrite siApple Mac Pro konečne poteší profesionálov, zaplatia zaň tisíce

Radeon Pro Vega II MPX Module

Cena: 2 800 $

ZDROJ | AMD

Modul umožňuje rozšírenie grafiky Mac Pro. Grafický procesor AMD Radeon Pro Vega II ponúka 14,1 teraflopov počítačového výkonu, 32 GB RAM a 1 TB/s pamäťovej šírky. Každý modul MPX má štyri porty Thunderbolt 3 a port HDMI 2.0. Mac Pro môže podporovať až dva takéto moduly. Ak sú nainštalované dva moduly Vega II MPX, môžete ich spojiť pomocou priloženého konektora Infinity Fabric Link, ktorý umožňuje podporovaným aplikáciám prenášať údaje priamo medzi GPU Vega II až päťkrát rýchlejšie ako PCI Express.

Promise Pegasus J2i 8TB Internal Storage Enclosure

Cena: 399,95 $

ZDROJ | Promise

Promise Pegasus J2i s interným úložným priestorom pre dve jednotky poskytuje 8 TB úložiska SATA . Modul sa nainštaluje do Mac Pro a pripojí k základnej logickej doske pomocou priložených káblov. K dispozícii je priestor na pridanie druhej 3,5-palcovej jednotky SATA do systému.

Belkin Lock Adapter pre Mac Pro

Cena: 49,95 $

ZDROJ | Belkin

Belkin Lock Adapter vám umožňuje používať zámok (predáva sa osobitne) na fyzické zabezpečene Mac Pro. Adaptér sa pripevňuje k zadnej časti počítača pomocou skrutiek s hlavou Phillips, nijako ho neupravuje, ani nepoškodzuje. Po pripojení kompatibilného zámku sa zakryje adaptér krytom a zabráni prístupu k interným komponentom.

Pozrite siApple sa zbláznilo! Monitor za 5 tisíc nemá ani stojan!

Príslušenstvo pre Pro Display XDR

Apple Pro Stand

Cena: 999 $

 

ZDROJ | Apple

Stojan Pro Stand je navrhnutý na profesionálnu prácu. Umožňuje náklon, zmenu výšky do 120 mm a rotáciu monitoru. Magnetický konektor na stojane Pro Stand sa pripája k polarizačnému magnetu umiestnenému na zadnej strane Pro Display XDR. Cez tieto magnety vedie spojenie, zatiaľ čo západky sa automaticky zachytia, aby bezpečne zaistili stojan na displeji.

VESA Mount Adapter

Cena: 199 $

VESA adaptér je perfektným spôsobom, ako ľahko pridať Pro Display XDR do svojho pracovného priestoru. Funguje s akýmkoľvek VESA držiakom na stenu, stolom, stojanom alebo kĺbovým ramenom s rozmermi 100 x 100 mm, ktorý môže uniesť 7,48 kg Pro Display XDR.

Logitech 4K Pro Magnetic Webcam

Cena: 199,95 $

ZDROJ | Logitech

Kúpite si za 5 000 dolárov profi monitor a zistíte, že nemá webkameru? Nezúfajte. Logitech vám ponúka model navrhnutý špeciálne pre Apple Pro Display XDR. S rozlíšením až do 4K Ultra HD môžete komunikovať, spolupracovať a zaznamenávať video vo vynikajúcej kvalite. Pokročilá technológia HDR zaisťuje ostrý obraz a živé farby, zatiaľ čo technológia RightLight 3 sa automaticky prispôsobí zlému osvetleniu ako aj priamemu slnečnému žiareniu.

Apple bude dodávať Mac Pro klávesnice Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpad s novými farebnými odtieňmi (čierna a strieborná). To isté sa bude týkať USB kábla, ten bude po prvý raz v čiernom prevedení.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojApple

Komentáre k článku