Red Magic prináša na trh nový smartfón, hernú beštiu 6S Pro

ZDROJ | Red Magic

Spoločnosť Red Magic, ktorá je podznačkou Nubie, predstavila nástupcu svojho herného smartfónu. Red Magic 6S Pro vylepšuje procesor a prináša novú generáciu efektívneho chladenia.

Zaujímavým faktom je, že žiaden model Red Magic 6S neexistuje, a tak názov Pro je v podstate základný model. Smartfóny Red Magic 6 a 6R stále v ponuke ostávajú.

Pozrite siRed Magic Watch sú prvé smarthodinky od Nubie

Najvýkonnejší procesor a nová generácia chladenia

Základom dobrého herného smartfónu je jeho výkon. Tu Red Magic nepozná kompromisy a smartfón vybavila aktuálne najvýkonnejším procesorom Snapdragon 888+ s podporou 5G sietí. Pôvodný model Red Magic 6 Pro bol osadený procesorom Snapdragon 888.

Pri hraní náročných 3D hier je bežným zvykom, že sa smartfón zahrieva. Aby procesor poskytol najvyšší možný výkon musí sa držať v optimálnej teplote. Za týmto účelom spoločnosť Red Magic vyvinula chladiaci systém ICE 7.0. Nový systém ukladá nahromadené teplo a potom ho pomaly uvoľňuje.

ZDROJ | Red Magic

K dispozícii je aj externý ventilátor, ktorý dosahuje rýchlosť až 20 000 otáčok za minútu. Aj pri tomto modeli je vo farbe Ghost priehľadná zadná stena. Cez ňu vidno chladiaci ventilátor, ktorý má 4 RGB diódy.

165-hertzový AMOLED displej

Smartfón Red Magic 6S Pro má na prednej strane veľký 6,8-palcový AMOLED displej. Nebol by to správny herný smartfón, ak by nemal vysokú obnovovaciu frekvenciu displeja. Tu je až 165-hertzová, pričom je možné si nastaviť aj 60, 90 alebo 120 Hz. Hry ako Real Racing 3, Dead Trigger 2 a Vainglory podporujú práve 165 Hz. Vzorkovacia frekvencia displeja je až 720 Hz.

Zaujímavým prvkom je čítačka odtlačkov prstov, ktorá sa nachádza pod displejom. Po novom totiž dokáže zistiť aj tep srdca. Jej odozva je len 100 ms. Nezabudlo sa ani na 3,5-milimetrový audio konektor.

ZDROJ | Red Magic

Čo sa týka foto výbavy, Red Magic 6S Pro má hlavný 64-megapixelový snímač, 8-megapixelový ultra širokouhlý snímač a snímač hĺbky s rovnakým rozlíšením. Predná selfie kamera disponuje rozlíšením 8 MPx.

Batéria má kapacitu 5 050 mAh a nabije sa rýchlo pomocou nabíjania s maximálnym výkonom až 66 W. V balení sa však nachádza iba 30-wattový adaptér. Ten nabije smartfón za 65 minút. Smartfón je dodávaný s operačným systémom Android 11 s nadstavbou RedMagic OS 4.0.

Cena a dostupnosť

Red Magic 6S Pro bude globálne dostupný od 27. septembra. Verzia s 12 GB RAM a 128-gigabajtovým úložiskom v čiernej nepriehľadnej farbe vyjde na 599 eur, drahší variant 16 + 256 bude stáť 699 eur a priehľadná Ghost verzia v konfigurácii 16 + 256 bude uvádzaná za cenu 729 eur.

ZdrojRed Magic

Komentáre k článku