Spoločnosť Qualcomm naberá posily na rozšírenie virtuálnej reality

Výrobca čipov Qualcomm pracuje na platforme, ktorá bude podporovať virtuálnu a rozšírenú realitu pre smartfóny a ktorá bude fungovať na pripravovanej 5G sieti.

Čipová spoločnosť spolupracuje na tejto platforme s ďalšími partnermi ako Acer, LG či Sprint. Spoločnosť zároveň chce vo veľkom podporovať VR a AR headsety pre smartfóny.

https://www.youtube.com/watch?v=0DT3wEY5NnU

Pozrite sinreal – okuliare, ktoré chcú urobiť revolúciu v rozšírenej realite

Qualcomm chce zároveň vytvoriť certifikáciu pre smartfóny, ktoré budú podporovať VR a AR headsety. Momentálne sú v programe zaradené dva headsety – Acer OJO a Nreal Light, ktoré by sa mali na trhu objaviť ešte tento rok.

O headsete Nreal Light sme informovali ešte začiatkom tohto roku. Ide o štýlové AR okuliare, ktoré ponúknu 1080p obraz, ktorý sa bude premietať vo vašom zornom poli. Okuliare od tohto čínskeho start-upu majú za cieľ simultánnu lokalizáciu a mapovanie priestoru, v ktorom sa nachádzate. Jedinou nevýhodou okuliarov je nutnosť nosiť so sebou špeciálny modul, ktorý bude spracovávať všetky procesy.

Okuliare dokonca disponujú zabudovanými reproduktormi, ktoré by sa mali postarať o priestorový zvuk. Jediným strašiakom týchto AR okuliarov môže byť cena, ktorá má dosahovať takmer 1 000 eur.

Výhody takéhoto programu sa však ukážu až po plnohodnotnom spustení 5G siete. Zatiaľ sa tak bavíme iba v dohadoch a je otázne, do akej miery štandardizácia zo strany Qualcomm pomôže.

ZDROJ | nreal

Pozrite siLG V50 ThinQ 5G – duálny displej v podobe príslušenstva

Problémom je tiež rozšírenie VR a AR headsetov. Okrem hier či zábavného priemyslu je komerčné využitie týchto headsetov zatiaľ skôr zanedbávané. Na druhej strane vzniká množstvo zaujímavých profesionálnych projektov určených pre tieto headsety.

Vďaka 5G sieti a kvalitným VR a AR headsetom tak môžu firmy priniesť zážitok z rozšírenej reality oveľa väčším skupinám používateľov.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku