Meta (Facebook) kupuje ďalšiu firmu a rozširuje svoj metaverse!

ZDROJ | Within

Spoločnosť Meta, ktorá sa len nedávno premenovala z Facebooku, oficiálne oznámila, že kúpila spoločnosť Within. Ten sa tak stane súčasťou budovaného metaversa.

Pozrite siNie, Facebook nemení svoj názov na Meta, robí to jeho materská firma

Within, pochádzajúci z Las Vegas, je vývojárom aplikácie Supernatural. Cvičebná platforma v štýle Beat Saber má vo virtuálnej realite obrovský úspech. A práve ten chce spoločnosť Meta využiť.

Pre materskú firmu Meta je to logická investícia, keďže sa snaží rozšíriť svoje VR riešenia na určitý druh metaversa, ktorý už tak dlho propaguje.

Za úspechom aplikácie Supernatural určite stojí aj aktuálna pandemická situácia ohľadom COVID-19, kedy sa množstvo ľudí rozhodlo cvičiť v pohodlí domova.

Z akvizície sú nadšení aj zamestnanci spoločnosti Within. Tí podľa vlastných slov budú môcť zákazníkom priniesť ešte viac hudby, kreatívnejšie spôsoby cvičenia a viac funkcií.

Within dodáva, že jej tím trénerov a choreografov zostáva na svojich pozíciách. Supernatural bude fungovať ako súčasť divízie Meta’s Reality Labs.

ZDROJ | Meta

Spoločnosť Within, ktorá bola založená v roku 2015, vyzbierala viac ako 50 miliónov dolárov. Finančné detaily tejto kúpy neboli oficiálne zverejnené.

Facebook po minulotýždňovom zmene názvu materskej firmy nestráca čas a snaží sa skupovať firmy, aby mohol vytvoriť svoj vlastný VR vesmír, metaverse. Preto sa nebudeme čudovať, ak aj v najbližších týždňoch dôjde k podobnej akvizícii nejakej populárnej VR spoločnosti.

ZdrojTechCrunch

Komentáre k článku