Spoločnosť Google vytvorila VR ovládače pre Lenovo Mirage Solo headset

ZDROJ | Google

Virtuálna realita sa neustále zlepšuje. Najnovšie spoločnosť Google pracuje na softvéri, ktorý bude podporovať pohybové ovládače schopné rozpoznať až šesť smerov pohybu. Určené budú pre Lenovo Mirage Solo headset a ponesú meno 6DoF ovládače.

Takéto ovládače by mohli pomôcť lepšiemu virtuálnemu zážitku a zároveň presnejšie rozpoznať pohyb rúk. Lenovo Mirage Solo headset dokáže sledovať okolité prostredie a pohyby v ňom. Výhodou je bezdrôtovosť celého zážitku, keďže pri iných headsetoch musíte byť väčšinou napojený cez headset a musia vás snímať kamery.

ZDROJ | Google

Pozrite siInsta360 Pro 2 – natáčajte virtuálnu realitu v 8K aj v 3D

„Miesto toho, aby sme používali drahé externé kamery a senzory, ktoré musia byť presne nakalibrované, náš systém využíva strojové učenie a umelú inteligenciu, ktorá dokáže presne predpovedať 3D pozíciu a orientáciu ovládačov,“ informoval Jonathan Huang, senior product manager pre Google VR a AR divíziu. Zároveň dodal, že virtuálna realita tak môže byť dostupnejšou pre viac ľudí.

Google momentálne testuje s jednotlivými vývojármi ovládače a zároveň spoločnosť oznámila novú funkciu pre Mirage Solo headset s názvom See-Through Mode. Tá umožní po nasadení okuliarov sledovať okolitý svet a pohybovať sa v ňom bez toho, aby ste narážali do objektov. Pôjde v podstate o rozšírenú realitu, ktorá sa bude dať využiť vo sfére interiérového dizajnu.

ZDROJ | Google

Pozrite siHoloSuit – oblek na virtuálnu realitu s haptickou odozvou

Spoločnosť Google najnovšie tiež podporuje Android aplikácie vo VR pre Daydream headsety. Môžete si tak zahrať akúkoľvek hru v 3D virtuálnom svete, pokiaľ máte spomínaný VR headset.

Uvidíme, ako vývojári hier pristúpia k rozširujúcemu sa VR trendu v technológiách. Veríme, že okrem rôznych hier a filmov sa objavia aj pomôcky na výučbu alebo prácu vo virtuálnej realite.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku