Spoločnosť Google vytvorila VR ovládače pre Lenovo Mirage Solo headset

Virtuálna realita sa neustále zlepšuje. Najnovšie spoločnosť Google pracuje na softvéri, ktorý bude podporovať pohybové ovládače schopné rozpoznať až šesť smerov pohybu. Určené budú pre Lenovo Mirage Solo headset a ponesú meno 6DoF ovládače.

Takéto ovládače by mohli pomôcť lepšiemu virtuálnemu zážitku a zároveň presnejšie rozpoznať pohyb rúk. Lenovo Mirage Solo headset dokáže sledovať okolité prostredie a pohyby v ňom. Výhodou je bezdrôtovosť celého zážitku, keďže pri iných headsetoch musíte byť väčšinou napojený cez headset a musia vás snímať kamery.

ZDROJ | Google

Pozrite siInsta360 Pro 2 – natáčajte virtuálnu realitu v 8K aj v 3D

„Miesto toho, aby sme používali drahé externé kamery a senzory, ktoré musia byť presne nakalibrované, náš systém využíva strojové učenie a umelú inteligenciu, ktorá dokáže presne predpovedať 3D pozíciu a orientáciu ovládačov,“ informoval Jonathan Huang, senior product manager pre Google VR a AR divíziu. Zároveň dodal, že virtuálna realita tak môže byť dostupnejšou pre viac ľudí.

Google momentálne testuje s jednotlivými vývojármi ovládače a zároveň spoločnosť oznámila novú funkciu pre Mirage Solo headset s názvom See-Through Mode. Tá umožní po nasadení okuliarov sledovať okolitý svet a pohybovať sa v ňom bez toho, aby ste narážali do objektov. Pôjde v podstate o rozšírenú realitu, ktorá sa bude dať využiť vo sfére interiérového dizajnu.

ZDROJ | Google

Pozrite siHoloSuit – oblek na virtuálnu realitu s haptickou odozvou

Spoločnosť Google najnovšie tiež podporuje Android aplikácie vo VR pre Daydream headsety. Môžete si tak zahrať akúkoľvek hru v 3D virtuálnom svete, pokiaľ máte spomínaný VR headset.

Uvidíme, ako vývojári hier pristúpia k rozširujúcemu sa VR trendu v technológiách. Veríme, že okrem rôznych hier a filmov sa objavia aj pomôcky na výučbu alebo prácu vo virtuálnej realite.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku