Spoločnosť General Motors pracuje na štýlových elektrobicykloch

ZDROJ | GM

Spoločnosť General Motors má veľké plány s elektromobilitou. Nebudú to prekvapivo autá, ale elektrobicykle, na ktorých GM pracuje.

Elektrobicykle podobne ako trh s elektromobilmi zažívajú rozmach. Cyklistika je jeden z najpopulárnejších športov, čo môžeme vidieť aj na slovenských cestách a v lesoch.

Elektrobicykle umožnili športovať aj tým, ktorí majú zdravotné problémy či nevládzu bicyklovať na klasických bicykloch. Zároveň sú skvelým riešeným pre starších ľudí, ktorí tak môžu prejsť väčšie vzdialenosti bez väčšej námahy.

Netreba zabúdať, že napriek tomu, že bicykel je poháňaný elektrinou, neznamená to, že nemusíte šliapať do pedálov. Elektrobicykel vám iba pomáha, neodbicykluje to za vás.

ZDROJ | GM

Pozrite siHonda a General Motors spojili sily pre vodíkový pohon

Spoločnosť General Motors predstavila dva modely elektrobicyklov – jeden klasický a druhý skladací. Oba sú poháňané elektrickou energiou. Okrem promo fotiek o nich veľa informácií nemáme. General Motors neprezradil rozmery, hmotnosť, dojazd ani cenu. Momentálny cieľ je vymyslieť meno pre tieto štýlové kúsky.

General Motors preto chce, aby samotní ľudia pomohli vymyslieť meno bicyklom. Firma spustila crowdfundingovú kampaň, kde môžete vyhrať odmenu 10 000 dolárov za vymyslenie názvu pre elektrobicykel.

Elektrobicykle sú podobne ako elektromobily perspektívnym trhom a očakáva sa, že v roku 2023 dosiahne predaj elektrobicyklov 40 miliónov kusov ročne. Čína ostáva najsilnejším trhom pre elektrobicykle. Iba v tejto krajine sa predpovedá predaj 34,3 milióna kusov elektrobicyklov.

ZDROJ | GM

Pozrite siAj General Electric obľubuje vákuum

Uvidíme, ako sa General Motors podarí do tohto rastúceho trhu zapojiť a hlavne koľko budú ich elektrobicykle stáť. Súčasné elektrobicykle trpia niekoľkými nedostatkami ako napríklad batérie s nízkym dojazdom, vysoké ceny za elektrobicykle či väčšia hmotnosť konštrukcie. Bežný elektrobicykel váži nad 20 kilogramov a lepšie značky stoja od 1 500 eur vyššie.

General Motors nie jedinou automobilkou, ktorá sa venuje elektrickým bicyklom. Na modeloch elektrických bicykloch pracuje aj BMW a Audi.

Zdrojebikebrandchallenge

Komentáre k článku