Spoločnosť GE predstavila nielen nové inteligentné svietidlá série C

ZDROJ | GE

General Electric predstavila ďalšie zariadenia, ktoré spadajú do jej produktovej línie C. Ich nespornou výhodou je ovládanie bez ďalších nákladov na ovládač a integrácia do systému Google Home.

Spoločnosť GE oznámila niekoľko prírastkov svojej rady inteligentných svietidiel C. Ukázala svoj prvý farebný model s miliónmi farebných kombinácií, ktorý podobne ako ostatné, nepotrebuje k svojej činnosti žiaden ovládač. Ovláda sa pomocou Bluetooth technológie a používateľ ho môže riadiť priamo cez svoj smartfón.

https://youtu.be/NWJVdzzOBIQ

Nová žiarovka má certifikát na prácu s Google Home, takže sa dá ovládať aj pomocou hlasového asistenta Google. Okrem toho vie spolupracovať aj s platformami Amazon Alexa a Apple HomeKit.

Spoločnosť ďalej rozširuje svoju produktovú líniu o inteligentnú napájaciu zásuvku, ktorá bude schopná riadiť napájanie jedného zariadenia, napríklad lampy či ventilátora.

ZDROJ | GE

GE tiež ukázala svoj prvý inteligentný vypínač svetiel, čo je vítaný krok, pretože práve takto sa najjednoduchšie ovláda a manažuje osvetlenie. Pomocou inteligentného spínača sa bude môcť nastavovať jas štandardných žiaroviek. V kombinácii s inteligentnou zásuvkou a snímačom pohybu si používateľ ľahko a jednoducho urobí smart osvetlenie domácnosti aj obyčajný používateľ, ktorý sa v technike nevyzná.

Pozrite siMade for Google – inteligentné žiarovky s ovládaním od Google asistenta

C línia tak stále ostáva najjednoduchším spôsobom, ako si vyskúšať inteligentné osvetlenie v domácnosti bez zbytočných nákladov na hub (ovládač). Nahradenie ovládača systémom Bluetooth však nie je dokonalé, pretože na ovládanie osvetlenia musí byť používateľ v jeho dosahu, nedajú sa ovládať vzdialene. Tento nedostatok však vyrieši integrácia do Google Home, ktorý sa pripája k internetu a umožní tak ich ovládanie aj mimo dosahu Bluetooth.

Nové produkty od General Electric sa začnú predávať v najbližších týždňoch, cena inteligentnej zásuvky bude 25 dolárov, ceny svietidiel sa budú pohybovať medzi 40 až 75 dolármi.

ZdrojGE,The Verge

Komentáre k článku