Spojené arabské emiráty a Saudská Arábia pracujú na spoločnej kryptomene

ZDROJ | Hacker Noon

Dve arabské krajiny pracujú na spoločnom projekte kryptomeny. Mena bude určená najmä pre banky ako experimentálny projekt, ktorý má pomôcť zlepšiť technológiu Blockchain.

Projekt spoločnej kryptomeny vznikol na základe iniciatívy Strategy of Resolve, v rámci ktorej obe krajiny spolupracujú a ktorá sa týka 7 projektov vrátane civilného letectva, turizmu či finančných služieb.

Spojený projekt kryptomeny má za cieľ tiež výskum dôsledkov na finančné politiky štátov a tiež odhalenie rizík spojených s kryptomenami.

ZDROJ | REUTERS / Dado Ruvic

Pozrite siVenezuela zverejnila detaily ohľadne svojej kryptomeny Petro

Zdá sa, že nie všetky krajiny Blízkeho východu chcú kryptomeny iba regulovať či zakazovať, ale niektoré sú aj za podporu na úrovni štátov.

Guvernér Centrálnej banky Spojených arabských emirátov, Mubarak Rashid Al-Manshouri, sa vyjadril, že ide o prvú skúsenosť kooperácie dvoch finančných inštitúcií na úrovni štátov, ktoré sa venujú kryptomenám. Dodal tiež, že kryptomena nebude dostupná pre bežných konzumentov.

Treba dodať, že saudsko-arabská aliancia je jeden z najsilnejších ekonomických hráčov na svete. Vďaka zásobám ropy patria tieto dve krajiny do najbohatších štátov sveta.

ZDROJ | REUTERS/Marco Bello

Pozrite siEstcoin – oficiálna estónska kryptomena na obzore?

Uvidíme, ako sa bude tento spoločný projekt vyvíjať a kedy sa dočkáme bližších informácií ohľadne plánovanej kryptomeny. Tá zatiaľ nemá ani prvotný názov či možnú hodnotu. Môžeme však očakávať, že po jej vzniku stúpne povedomie a dôvera v kryptomeny, ktoré tak môžu posilniť vo svojej hodnote.

Napriek tomu, že pre bežnú verejnosť nebude kryptomena dostupná, ostatným krajinám dodá tento projekt odvahu vyskúšať niečo podobné. Treba tiež dodať, že o projekty štátnych kryptomien sa pokúšali aj iné krajiny ako napríklad Estónsko alebo Venezuela. Najmä pri Venezuele však projekt kryptomeny Petro slúži skôr ako odstrašujúci príklad než úspech.

ZdrojCointelegraph,Wam

Komentáre k článku

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info