Advertisement

Sphero bude vyrábať robotov pre bezpečnostné zložky

ZDROJ | Sphero

Známy výrobca robotických hračiek Sphero založil nový start-up, ktorý bude vyrábať robotov pre policajné a armádne zložky.

Sphero môžete mnohí poznať na základe realistických robotov zo sveta Star Wars. Najznámejším je robot BB-8, ktorého ste mohli ovládať cez smartfón a pohyboval sa rovnako ako jeho filmová predloha.

Úspech firmy zabezpečil rozbeh start-upu Company Six, ktorý má byť zameraný na tvorbu robotických riešení pre bezpečnostné zložky vrátane záchranárov a spomínanej armády a polície.

ZDROJ | Sphero

Pozrite siVyhrajte droida Sphero Star Wars BB-8 od O2

Company Six ako divízia spoločnosti Sphero už predtým fungovala ako oddelenie zamerané na verejnú bezpečnosť. Okrem toho, že chcú využiť skúsenosti z komerčných robotov, chcú zároveň zachovať cenovú dostupnosť pre široké masy bezpečnostných zložiek.

Náš tím pracuje na robotoch a pokročilom softvéri, ktorý by pomohol záchranárom a ľuďom s nebezpečnou prácou,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ start-upu Jim Booth.

ZDROJ | Sphero

Uvidíme, aký bude výsledok a či sa komerčných robotov pre bezpečnostné zložky dočkáme. Samotná firma Sphero predala za svoju históriu viac ako štyri milióny robotov vrátane modelu tanku či roveru, ktorý sa dal naprogramovať či spomínaných Star Wars robotov.

Po Boston Dynamics tu máme ďalšiu známu spoločnosť, ktorá sa chce venovať robotom určeným pre bezpečnostné zložky. Toto oznámenie zároveň prišlo vo vhodný čas, keďže záchranári a bezpečnostné zložky musia bojovať s nepriateľom, ktorého nevidia a pri ktorom by roboty mohli značne pomôcť.

ZDROJ | Sphero

Pozrite siSphero RVR – robotický rover, ktorý si viete naprogramovať

Zároveň môže ísť o výnosnejší biznis pre samotnú firmu Sphero, ktorá musela kvôli nízkej predajnosti niektorých bývalých modelov hračiek prepúšťať zamestnancov a šetriť náklady.

ZdrojSphero

Komentáre k článku

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info