SpeedX Unicorn – smart bicykel s bohatými funkciami

ZDROJ | speedx

Cyklistika sa rozmáha stále viac a viac. O tomto trende svedčí už druhý oznámený smart bicykel za posledné dva týždne. Privítajte SpeedX Unicorn.

https://www.youtube.com/watch?v=-8YTX1U73N8

Firma SpeedX na výstave CES 2017 predstavila svoj zaujímavý bicykel, ktorý predáva cez Kickstarter.

Cestný bicykel SpeedX je vyrobený z uhlíkových vláken a disponuje, podobne ako nedávno predstavený LeEco Smart Bike, integrovaným počítačom.

Bicykel sľubuje kvalitné tlmiče, ktoré by mali zabezpečiť mäkkšiu jazdu. Ide o tzv systém VCS, ktorý absorbuje všetky nerovnosti a tlmí vibrácie. Bicykel by mal byť až o 30% pohodlnejší než bežné cestné bicykle, ktoré bývajú často tvrdé.

https://www.youtube.com/watch?v=owr84nAHYls

Pozrite siLeEco Smart Road Bike – budúcnosť cyklistiky prichádza

Integrovaný počítač vám bude merať rýchlosť až s 99% presnosťou a samotné zariadenie je dobíjateľné. Sľubuje však výdrž až 400 hodín alebo 8 000 kilometrov, takže ho tak často nabíjať nebudete.

Všetko potrebné sa bude zobrazovať na SpeedForce 2,2″ displeji, ktorý je dotykový. Tento displej vydrží 20 hodín a tiež je dobíjateľný.

speedx6-1
ZDROJ | speedx

Pre ešte jednoduchšie ovládanie je k dispozícii tzv. Wireless Button, ktorým môžete meniť jednotlivé obrazovky na displeji bez toho aby ste sa museli dotýkať displeja. Toto tlačidlo si môžete umiestniť kde len chcete. Napríklad pod riadidlá, kde ho budete mať vždy po ruke.

Bicykel a systém SpeedForce komunikuje aj s mobilnou aplikáciou, takže všetky údaje sú prenášané live do telefónu.

Pozrite siBudnitz Model E – najľahší elektro-bicykel na trhu

Čo sa týka samotného bicyklu, prevody sú typu Shimano Ultegra Di2, kolesá Xero SpeedX Carbon Wheels a sedadlo Fizi:k R7 Saddle. Bicykel bude dostupný v červenej a čiernej farbe.

speedx3
ZDROJ | speedx

Okrem základného bicyklu Unicorn budú na predaj aj vylepšené verzie Unicorn Pro a Unicorn X. Tie disponujú prevodmi SRAM eTap Hydro, druhým typom sedadla a farebnými spracovaniami matná čierna a diamantová čierna.

V prípade, že si bicykel rozhodnete kúpiť, dostanete doživotnú záruku na rám.

speedx4-1
ZDROJ | speedx

Bicykel SpeedX Unicorn vyzerá perfektne, len ten názov Unicorn – Jednorožec znie trochu smiešne ako pomenovanie bicykla. Cena za základnú verziu je 3 499 eur, za verziu Pro 4 599 eur a za verziu X 5 899 eur.

Kúpiť si ho môžete na Kickstarteri a dátum odosielania je plánovaný na apríl 2017.

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku