Spectacles – prvé okuliare s videom od Snapchatu

ZDROJ | Snap

Snapchat predstavil dve novinky. Prvou je premenovanie spoločnosti na Snap Inc.. Tá ale bežných ľudí zaujímať nemusí. Druhou novinkou je predstavenie nových okuliarov Spectacles, ktoré sú schopné natáčať krátke videá.

spectacles-6
ZDROJ | Snap

Snap Spectacles sú prvými okuliarmi od akejkoľvek sociálnej siete, ktoré si budú môcť používatelia reálne kúpiť a používať. Spectacles sú schopné natáčať krátke videá, no len v dĺžke 10 sekúnd. Stačí stlačiť tlačidlo na ráme a okamžite sa spustí natáčanie.

TechCrunch priniesol informáciu, podľa ktorej po trojitom stlačení bočného tlačidla sa natočí 30-sekundová sekvencia.

spectacles-4
ZDROJ | Snap

Po pripojení sa ale používatelia môžu prakticky okamžite pochváliť tým čo videli. Šošovka má 115° uhol záberu, takže video je pomerne širokouhlé. Aký ďalší hardvér okuliare obsahujú nie je známe. Vieme len to, že k smartfónu sa pripájajú pomocou Bluetooth alebo Wi-Fi.

spectacles-10
ZDROJ | Snap

V správe sa hovorí čosi o kruhovom videu, no z ukážkového videa je jasné, že budú natáčať aj klasické 16:9 zábery. Kruhové video by ale malo umožňovať sledovanie videí na celej obrazovke aj pri sledovaní na šírku i na výšku, podľa orientácie telefónu. 

spectacles-3
ZDROJ | Snap

Integrovaná batéria má vydržať dni bez nabíjačky, no koľko je v číslach výrobca neprezradil. Snáď aspoň deň zvládnu. Nabíjať sa budú bezdrôtovo cez dodávané puzdro. Optika fotoaparátu je v jednom „rohu“ okuliarov, v opačnom je akoby kruhový LED blesk pre prisvetlenie scény.

V predaji budú Spectacles v troch farbách a cenou 129,99 dolárov.

spectacles-1
ZDROJ | Snap

ZdrojSnap Inc

Komentáre k článku