Spectacles 3 – tretia generácia okuliarov od Snapchatu s dvomi fotoaparátmi

ZDROJ | Spectacles

Okuliare už dávno neslúžia iba na ochranu pred slnkom. V dobe rozvíjajúcich sa technológií môžu slúžiť aj ako spojenie so sociálnymi sieťami. Príkladom sú práve okuliare Spectacles 3.

O oboch predchádzajúcich verziách bláznivých okuliarov Snapchat Spectacles, sme písali, keď sa objavili na trhu. Novinkou je okrem dizajnu, ktorý pôsobí menej odstrašujúco ako predchodci, aj funkcia 3D efektov, ktoré zábery vylepšia o priestorový efekt. Zaznamenané fotky aj videá sa bezdrôtovo ukladajú na váš smartfón.

Pozrite siSnapchat Spectacles V2 – viac funkcií aj vodoodolnosť

Výrobca tvrdí, že zabudované 3D snímače sú ideálne pre funkcie virtuálnej reality. V prípade, že s okuliarmi Snpachat Spectacles 3 budete natáčať, upozorní na to LED svetlo zabudované priamo v zariadení.

Okuliare disponujú dvomi snímačmi a tiež mikrofónmi na zaznamenanie zvukov. Na prenášanie dostanete k okuliarom šikovnú krabičku, ktorá funguje podobne ako kolíska pri plne bezdrôtových slúchadlách. Kolíska umožní nabiť okuliare až štyrikrát.

Pokiaľ vás okuliare Snapchat Spectacles 3 zaujali, predobjednať sa dajú na oficiálnej stránke v dvoch farebných spracovaniach – čierne a bledé za cenu 380 dolárov. To je dosť vysoká cena, ak zoberiete do úvahy, že ide o obyčajné slnečné okuliare so smart funkciou v podobe nahrávania videí a fotenia. Za túto sumu a aj menšiu si viete kúpiť kvalitné smart hodinky. Druhá verzia Spectacles od Amazonu sa navyše dá kúpiť iba za približne 200 dolárov.

ZDROJ | Spectacles

Pozrite siSpectacles – prvé okuliare s videom od Snapchatu

Okuliare Snapchat Spectacles 3 budú dostupné už na jeseň tohto roku, ale pravdepodobne iba pre americký trh.

O okuliare je, zdá sa, v USA veľký záujem, keď na trh prichádza už ich tretia generácia. Čo na tieto okuliare poviete, kúpili by ste si také?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSpectacles

Komentáre k článku