Špeciálna Kia Sportage pre Európu je tu

ZDROJ | Kia

Kia predstavila svoj Sportage skonštruovaný špeciálne pre európsky trh. Bol od základov navrhnutý so zámerom udávať trendy v segmente SUV v Európe. Nechýbajú moderné hybridné pohonné jednotky s výrazne nižšími emisiami a spotrebou paliva.

O novom modeli Sportage sme vás už informovali. Európsky model bude pútať pozornosť i vďaka mohutnej zošikmenej zadnej časti plynule prechádzajúcej do zadných svetiel, ktoré prepája úzky dizajnový prvok.

ZDROJ | Kia

V modernom interiéri nájdete 12,3″ dotykový displej s integrovaným ovládaním konektivity a jednotlivých funkcií vozidla. Oba systémy boli vytvorené s dôrazom na jednoduchosť používania a intuitívnosť. Vodič sa dokáže spojiť s vozidlom na diaľku pomocou aplikácie Kia Connect a získa prístup k základným funkciám vozidla ako napr. Kia Live Services, on-line navigáciu, on-line rozpoznávanie hlasu a integráciu kalendára zo smartfónu.

ZDROJ | Kia

Pomocou Kia Connect si môžete skontrolovať, či je vozidlo uzamknuté, okná zatvorené, alebo kde ste ho naposledy zaparkovali. V schránke na smartfón ho zároveň bezdrôtovo nabijete výkonom do 15 W.

ZDROJ | Kia

Sportage bol od začiatku pripravovaný na použitie moderných elektrických pohonných systémov, vďaka čomu momentálne patrí medzi najúspornejšie SUV na trhu. Hybridné (HEV) aj plug-in hybridné (PHEV) verzie boli navrhnuté tak, aby neobmedzovali priestor pre posádku a batožinu.

Model s HEV pohonom má batériu umiestnenú pod druhým radom sedadiel, vďaka tomu je priestor na nohy rovnaký ako vo verziách so spaľovacími motormi. V prípade modelu Sportage s pohonom PHEV sa batéria nachádza v strede medzi nápravami pod karosériou. Vozidlo má tak rovnomerne rozdelenú hmotnosť a vytvára praktický a pohodlný interiér.

ZDROJ | Kia

Model Sportage s pohonom PHEV disponuje 1,6-litrovým motorom T-GDI, s 66,9 kW trakčným elektromotorom s permanentným magnetom a s 13,8 kWh lítiovo-iónovým polymérovým akumulátorom. Systémový výkon je 265 koní, pričom 180 koní dodáva spaľovací motor.

Akumulátor v modeli Sportage PHEV využíva pokročilú jednotku správy batérie, tá neustále monitoruje jej stav (prúd, napätie, izolácia, diagnostika chýb). Akumulátor je tiež vybavený jednotkou monitorovania článkov, ktorá meria a kontroluje ich napätie a teplotu.

Pozrite siNová Kia Sportage bude pre Európanov jedinečná

Aj Sportage s HEV pohonom využíva motor 1.6 T-GDI s výkonom 180 koní. Vybavený je zároveň trakčným elektromotorom s permanentným magnetom s výkonom 44,2 kW a s lítiovo-iónovým polymérovým akumulátorom s kapacitou 1,49 kWh. Systémový výkon modelu Sportage HEV dosahuje slušných 230 koní.

ZDROJ | Kia

Nový motor 1.6 T-GDI je k dispozícii aj v modeloch s mild-hybridným (MHEV) pohonom, ktorý bol vyvinutý s cieľom znižovať emisie a optimalizovať spotrebu paliva. Motor ponúka športový výkon na úrovni 150 alebo 180 koní.

Nová Kia Sportage bude mať premiéru na výstave IAA Mobility v Mníchove. Naživo ju môžete vidieť už onedlho, na budúci týždeň od 7. do 12. septembra.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku