Specialized Turbo Levo SL – najľahší elektrobicykel prichádza

ZDROJ | Specialized

Značka Specialized prináša na trh nádherný športový elektrobicykel, ktorý za vysokú cenu ponúkne prvotriedny dizajn a veľmi nízku hmotnosť.

Specialized bola vždy značka, ktorá ponúkala kvalitné bicykle. Tentokrát nastavila latku poriadne vysoko.

Pozrite siSpecialized ANGi – gadget, ktorý v prípade pádu zavolá pomoc

Hlavnou devízou celoodpruženého elektrického bicyklu od Specialized je nízka hmotnosť 17,35 kilogramov, ktorá podlieza väčšinu konkurencie, ktorá sa pohybuje okolo 22 kilogramov. O takúto nízku hmotnosť sa stará aj motor, ktorý si spoločnosť Specialized vytvorila a ktorý váži 2 kilogramy.

Maximálna rýchlosť asistencie bicyklu Turbo Levo SL je 32 kilometrov za hodinu. Pre Európu platí obmedzená rýchlosť 25 kilometrov za hodinu. O takúto rýchlosť sa okrem šliapania do pedálov postará 240 wattový motor Specialized SL 1.1.

320 Wh batéria, ktorá je zabudovaná v ráme bicyklu, sľubuje výdrž päť hodín na jedno nabitie. Koľko to je na kilometre, výrobca neprezradil.

O manažment bicykla sa stará aplikácia Mission Control, ktorá zobrazuje štatistiky a informácie o bicykli.

Takýto prepracovaný bicykel bude dostupný iba v obmedzenom počte. Specialized Turbo Levo SL bude obmedzený iba 250 kusmi pre celý svet.

ZDROJ | Specialized

Pozrite siSpecialized Turbo S – ešte lepší elektrobicykel než predtým

Mnohých potenciálnych záujemcov nepoteší cena. Základný model bicyklu stojí 6 500 dolárov. Na predaj ale bude aj špeciálna Founder’s Edition, ktorá bude stáť až 16 500 dolárov. Ide o model s rámom z uhlíkových vláken, bezkáblovým motorom a dvomi setmi 160 Wh batérií, ktoré zvýšia dojazd bicykla. Samozrejmosťou sú dizajnové vylepšenia.

Pri kúpe bicykla Turbo Levo SL a Turbo Levo SL Founder’s Edition je tiež potrebné najprv zložiť 10 % zálohu. Dátum dodania bicyklov je nastavený na jar 2020. Čo na novinku z dielne Specialized poviete?

ZdrojSpecialized

Komentáre k článku