Specialized predstavil trojicu špičkových elektrických bicyklov

ZDROJ | Specialized

Jeden z najznámejších výrobcov bicyklov a elektrobicyklov predstavil nové portfólio, ktoré pozostáva z trojice výborných modelov. Ide o aktualizáciu dvoch modelov zo série Turbo Vado a Turbo Como a o úplnú novinku v podobe Turbo Tero.

Všetky tri modely disponujú systémom MasterMind, ktorý ponúka okrem iného aj zámok Turbo System Lock, ktorý v prípade, že je bicykel ukradnutý, umožňuje cez Mission Control aplikáciu uzamknúť motor a aktivovať alarm.

ZDROJ | Specialized

Novinkou je tiež integrácia Garmin radaru, ktorý monitoruje situáciu za cyklistom a v prípade, že sa k nemu priblíži vozidlo, upozorní ho. Systém využíva na upozornenie vizuálne, zvukové a tiež haptické signály. Samozrejme nechýbajú informácie o jazde či prejdenej vzdialenosti.

Čo sa týka špecifikácií, všetky tri modely ponúkajú Specialized 2.2 250 W motor s krútiacim momentom až 90 Nm. Batérie ponúkajú kapacitu 710 Wh, čo umožní prejsť približne 120 kilometrov na jedno nabitie v závislosti od úrovne asistencie a terénu.

Turbo Vado

Aktualizácia mestského bicyklu ponúka maximálnu rýchlosť až 45 kilometrov za hodinu vďaka trom úrovniam asistencie.

ZDROJ | Specialized

Turbo Como

Bicykel zameraný na pohodlie pri mestskej jazde. Ponúka rám, ktorý je ideálny na nasadanie a zosadanie z bicykla a taktiež maximálnu rýchlosť 45 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | Specialized

Turbo Tero

Ideálny bicykel na lesné cesty a traily. So zníženou maximálnou rýchlosťou 32 kilometrov za hodinu je možné ho zobrať na rôzne druhy lesných ciest.

Pri všetkých troch modeloch platí, že maximálne rýchlosti v Európe budú znížené na zákonnú úroveň 25 kilometrov za hodinu. Všetky modely sa tiež budú predávať vo viacerých verziách s rôznou výbavou. Cena začína na 3 299 € a pri vyššej výbave sa môže vyšplhať nad 5 000 €.

ZdrojSpecialized

Komentáre k článku