Specialized ANGi – gadget, ktorý v prípade pádu zavolá pomoc

ZDROJ | Specialized

Smart zariadenia na športovanie sa neustále vyvíjajú. Viacero firiem pracuje aj s bezpečnostnými prvkami. Najnovšie firma Specialized predstavila gadget ANGi, ktorý v prípade pádu cyklistu zavolá pomoc.

https://www.youtube.com/watch?v=HV8eHpx3Kvo

Nedávno sme informovali o zaujímavom gadgete v podobe lyžiarskej prilby, ktorá dokáže privolať pomoc – Livall RS1. Tá ponúkala aj funkciu telefonovania či iné smart funkcie. Novinka od firmy Specialized síce telefonovanie neponúka, môže vám ale zachrániť život.

https://www.youtube.com/watch?v=YamAsuCn4Og

Pozrite siSpecialized Turbo S – ešte lepší elektrobicykel než predtým

Firma Specialized je známa medzi cyklistickými nadšencami, keďže sa venuje dostupným a štýlovým bicyklom. Najnovšie predstavila zaujímavú prilbu ANGi, ktorá sleduje vašu polohu a dokáže zaznamenať pád.

Firma tvrdí, že ich prilba nie je iba na ochranu, ale aj na zavolanie pomoci. ANGi je patentovaný senzor, ktorý sa pripne na prilbu a ktorý dokáže zavolať na vopred určené číslo v prípadne pádu. Znamená to, že si na číslo viete nastaviť aj záchrannú službu alebo rodinného známeho či kamaráta, ktorý vás takýmto spôsobom môže lokalizovať.

https://www.youtube.com/watch?v=uFlf7_gHK2A

Pozrite siTurbo e-Bike od Specialized sa bude mestom preháňať rýchlosťou až 45 km/h

Funguje to tak, že v prípade pádu sa spustí časovať, ktorý ak do konkrétneho času nevypnete, senzor pošle správu s poslednými zachytenými GPS súradnicami. Celý proces si viete nastaviť cez podporovanú aplikáciu pre smartfón.
Okrem tejto funkcie dokáže Specialized ANGi merať a nahrávať dáta o vašich jazdách a synchronizovať ich s populárnymi aplikáciami ako napríklad STRAVA.

Ak vás tento zaujímavý gadget zaujal, kúpiť sa dá cez oficiálnu Specialized stránku za cenu 50 dolárov. Pokiaľ chcete senzor už aj s prilbou, priplatíte si niekoľko desiatok dolárov. Modely aj s ANGi senzorom stoja od 130 do 200 dolárov. Ak máte v rodine cyklistu, toto bude preňho ideálny darček.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSpecialized

Komentáre k článku