Spark Camera – jednoduchý strih a úprava videa na iOS

Za najjednoduchšiu aplikáciu na úpravu a strih videa je všeobecne považovaná aplikácia iMovie od Apple. Spark Camera je však pre iMovie silnou konkurenciou a získa si najmä tých, ktorí chcú svoju tvorbu okamžite publikovať na sociálne siete.

Aplikácia Spark Camera má nevšedné používateľské prostredie, ktoré vás môže v prvom momente zaskočiť. Ak však nepreskočíte úvodný video-návod, ovládanie si v priebehu niekoľkých minút hravo osvojíte. Rozdiely medzi Spark Camera a prostredím bežných aplikácii začínajú už pri nahrávaní videa.

https://youtu.be/xZ9ZBkVbAqA

Tlačidlo na spustenie nahrávania videa by ste hľadali márne, nahrávanie sa spúšťa držaním prstu na obrazovke a po jeho zdvihnutí sa nahrávanie opäť preruší. Ak chcete mať pri nahrávaní voľné ruky, posunutím prstu na ikonu zámku bude nahrávanie pokračovať aj bez dotyku.

Počas nahrávania sa v strede obrazovky napĺňa kruhová časová os, na ktorej môžete vidieť farebne odlíšené zábery a celkový čas doteraz zachyteného materiálu. V ľavom hornom rohu sa pod tlačidlom „A“ nachádzajú nastavenia rozlíšenia, snímkovania, blesku a stabilizácie.

Ak ste už do svojho videa zachytili alebo vložili všetky potrebné zábery, môžete prejsť na úpravu a strih videa. K tejto časti sa dostanete cez trojuholníkovú značku prehrávania, po ktorej stlačení sa vám automaticky začne prehrávať doteraz zachytený materiál. Priamo na tejto obrazovke môžete posúvaním do strán meniť farebné filtre a vertikálnym posúvaním meniť ich intenzitu.

Pod ikonou v tvare nožníc uvidíte samostatné zábery vo farebných bublinách, ktoré môžete podržaním prehadzovať alebo vymazávať. Vybratím niektorej bubliny sa dostanete k strihu videa, k možnosti výberu prechodov na začiatku a konci vybraného videa a taktiež k úprave rýchlosti prehrávania, vďaka čomu môžete jednotlivé klipy spomaliť alebo zrýchliť.

Za ikonou v tvare noty sa samozrejme nenachádza nič iné, než možnosť vloženia zvukovej stopy, respektíve hudby. Vybrať si môžete z desiatok piesní s rôznou tematikou, no vložiť môžete aj vlastnú hudbu synchronizovanú cez iTunes alebo aplikáciu Súbory. Popri tom do videa môžete vložiť aj vlastný hlasový záznam, ideálne nahraný cez kvalitný externý mikrofón.

Ak už máte svoje video vytvarované podľa vašich predstáv, po vyexportovaní ho môžete priamo z aplikácie Spark Camera publikovať na Instagram alebo sesterskú aplikáciu IGTV. Video sa však okrem toho samozrejme uloží aj do internej pamäte telefónu.

Spark Camera – Video Editor90%

Veľkosť:
84.2 MB
Platforma:
iOS 11.0 alebo novší
Cena:
3,49 €

Spark Camera umožňuje vykonávať jednoduchý strih a úpravu videa aj úplným začiatočníkom, pre ktorých sú aplikácie ako iMovie alebo Adobe Premiere Clip/Rush zbytočne komplexné.

ZdrojSpark Camera

Komentáre k článku