SPAMbox – Hlávkový šalát Fujitsu, špenát Panasonic

Japonské Hi-tech firmy sa dali na pestovanie zeleniny, pre NSA je teroristom každý kto používa Tor a pár screenshotov z online bazáru pre miliardárov. Užívajte čítanie na víkend.

 

Hlávkový šalát Fujitsu, špenát Panasonic

Japonskí hi-tech giganti, ktorí už nedokážu konkurovať lacnej Číne, premieňajú svoje špičkové labáky na zeleninové farmy. Na miestach, kde sa ešte nedávno v sterilnej atmosfére vyrábali počítačové čipy, sú dnes nasadené špeciálne odrody hlávkového šalátu. Rastliny nie sú zasadené v zemi, ale potrebné živiny a vlaha sú k nim doručované špeciálnym kvapkovým systémom, vďaka čomu dokážu Japonci vypestovať šalát s minimálnym obsahom draslíka. Podmienky ako kvalita vzduchu, teplota alebo vlhkosť prostredia sú s japonskou precíznosťou kontrolované rovnakým systémom, aký bol využívaný pri výrobe počítačových čipov, takže šalát tu má doslova ideálne prostredie. Fujitsu svoju úrodu dodáva predovšetkým do japonských nemocníc po 3 doláre za hlávku, denne z ich fabriky vyjde 3 500 šalátov. V preľudnenom Japonsku bude pestovanie zeleniny čoraz zaujímavejším biznisom a tak Panasonic začal pestovať rýchlo rastúci šalát a Sharp pestuje v Dubaji jahody.

Šalát Fujitsu
Tam kde sa ešte nedávno vyrábali počítačové čipy dnes rastie hlávkový šalát.
foto:fujitsu.com

Fujitsu šalát
Jedna hlávka šalátu = 3 doláre.
foto:fujitsu.com

Jahody Sharp
Záhradníci so SHARP-u a ich jahodový záhon.
foto:sharp.com

Používate Tor? Pre NSA ste terorista.

Šmíráci strážiaci bezpečnosť U.S.A. si nekomplikujú prácu, celkom im totiž stačí, že používate nejaký anonymizačný nástroj a okamžite od nich schytáte nálepku terorista, alebo v tom lepšom prípade extrémista. Tento srandovný fakt vyplýva z analýzy uniknutého zdrojového kódu systému Xkeyscore, ktorý NSA používa na sledovanie internetu a jeho užívateľov. Podľa nemeckých odborníkov, ktorí zdroják tohto systému rozobrali, dokonca nie je potrebné, aby ste Tor aktívne využívali, pre získanie pozornosti NSA úplne stačí, ak zadáte výraz Tor do vyhľadávača. Rovnako sú za potencionálnych teroristov automaticky označovaní všetci užívatelia anonymizérov ako FreeProxies.org, Megaproxy.com, ale aj návštevníci LinuxJournal.com. Tento populárny Linux web totiž označujú americkí cyber špióni ako extrémistické fórum. Zaujímalo by ma, ako NSA klasifikuje napríklad užívateľov takého Mimibazáru

Tor project logo

Porno futbal

Futbalové majstrovstvá sveta už síce skončili, no pre minulotýždňový výpadok sme sa v SPAMboxe nestihli venovať legendárnemu zápasu Brazília – Nemecko. Po tom šialenom výprasku zaplavili sociálne siete tisíce obrázkových vtipov, gifov a inej ľudovej tvorby. Odborná porota SPAMboxu po dôkladnom zhodnotení gigabajtov srandičiek zvolila za najlepší žart počin neznámeho borca, ktorý záznam zápasu uploadol na web pre dospelých a zadelil mu veľmi trefný názov. Bohužial z tohto diela už zostal len screenshot, tak prikladáme aspoň ten, keď už nemôžeme link.

Brazil vs. Germany PornHub.com screenshot
Výstižnejšie pomenovanie brazílskeho debaklu sme nenašli.

Zmysel pre humor majú aj prevádzkovatelia webu PornHub, ktorí v reakcií na zápas postli na svoj twitter túto prosbu:

Voľný preklad: Prosím prestaňte uploadovať hghlighty zápasu na Pornhub… Naša sekcia „Poníženie na verejnosti“ je už plná.

Bazoš pre milionárov

Bloomberg terminal je pomerne drahý nástroj pre obchodníkov na finančných trhoch. Za mesačný poplatok dve tisíc dolárov získajú jeho užívatelia prístup k množstvu zaujímavých finančných dát, ale zároveň sa dostanú aj do sekcie s príznačným názvom POSH, ktorá je niečo ako Bazoš pre milionárov. Ľuďom z BuffFeed.com sa podarilo do tohto šialeného online bazáru na chvíľu nahliadnúť a našli tu ponuku luxusných áut, lietadiel, more jácht aj exkluzívne nehnuteľnosti od bankárov z celého sveta.

Bloomebrg terminal POSH section
Takto vyzerá online bazár pre milionárov.

Bloomebrg terminal POSH section
Kúpiť sa tu dá aj takmer nový Mercedes C63 AMG

Bloomebrg terminal POSH section
… alebo hrad z 15. stororčia

Video týždňa

Čo sa stane s vašim iPhonom, keď vás na spoločnej fotke tagne hviezda Instagramu, ktorá má 5,8 milióna foloverov? Toto:

Zdroje: WSJ.com, GIZMODO, BuzzFeeed.com

Kde sa vzal SPAM?

SPAM je predvarený mäsový výrobok predávaný v konzervách. Originálny SPAM vyrába americká firma Hormel Foods Corporation od roku 1937 a základnými ingredienciami sú bravčové pliecko, šunka, soľ, voda, cukor, celé to spája modifikovaný zemiakový škrob a konzervuje dusitan sodný. Teda niečo ako náš lanšmít. Dnes sa SPAM vyrába v pätnástich rôznych verziách, najpopulárnejší je na Havaji a to až tak, že sa občas označuje ako Havajský steak. Skutočný význam označenia SPAM pozná podľa výrobcu len malý okruh bývalých manažérov firmy Hormel Foods, no vraj ide o skratku slov shoulders of pork and ham (bravčové pliecko a šunka).

Monty Python uviedli v roku 1970 scénku,v ktorej si dvaja zákazníci bistra objednávajú raňajky z menu, ktoré obsahuje SPAM v každom z ponúkaných jedál. No a keď sa v počiatkoch internetu začali objavovať nevyžiadané reklamné správy v každej emailovej schránke a vo všetkých vtedajších diskusných skupinách, dostali podľa tejto legendárnej scénky označenie SPAM. Podľa správy spoločnosti Symantec, tvorí SPAM 66% všetkej emailovej komunikácie.

Komentáre k článku