Sony Xperia XZ2 Premium – nový duálny foťák a 4K UHD displej

ZDROJ | Sony

Sony práve predstavilo top model svojej ponuky, smartfón Sony Xperia XZ2 Premium. Po vzore minuloročného Premium modelu, pridáva k výbave modelu XZ2 ešte niekoľko čerešničiek. Napríklad má duálny fotoaparát, 4K Ultra HD displej či väčšiu batériu.

recenziaSony Xperia XZ2 Premium – obor s duálnym fotoaparátom a skvelou výdržou

ZDROJ | Sony

Sony Xperia XZ2 Premium bude absolútnou špičkou v portfóliu výrobcu. S dizajnom podobným modelom XZ2 a XZ2 Compact príde na trh s 5,8″ 4K Ultra HD displejom s pomerom strán 16:9. Rozlíšenie 3 840 x 2 160 px bude ale opäť iba pre vybrané aplikácie, podporovať bude aj Amazon Prime Video či Netflix. Displej má totiž i podporu HDR.

ZDROJ | Sony

Vo vnútri je už známy Snapdragon 845, no sekunduje mu 6 GB pamäť RAM. S touto kombináciou získa opäť zaujímavé body v benchmarkoch, už predošlé modely XZ2 a XZ2 Compact dosiahli úctyhodné výsledky.

V tele nechýba ani Dynamic Vibration System známy z modelu XZ2. Bude to ale poriadny kus telefónu. Rozmery novinky sú až 158 x 80 x 11,9 mm a hmotnosť až 236 gramov. Takže pôjde o jeden z najväčších a najťažších smartfónov na trhu.

ZDROJ | Sony

To najzaujímavejšie bude ale na zadnej strane. Ak ste nás sledovali počas kongresu MWC 2018, určite vám neuniklo, že Sony pripravuje smartfón s duálnym fotoaparátom, ktorého citlivosť neprekoná hocičo.

A teraz je tu. Duálny fotoaparát na zadnej časti má 19 a 12 Mpx. Jeden pokrýva RGB spektrum, druhý fotí iba čiernobielo. Citlivosť snímača je ale podľa výrobcu až ISO 51 200 pri fotení a ISO 12 800 pri natáčaní videa.

ZDROJ | Sony

Hlavný, 19 Mpx snímač je pod 25 mm optikou so svetelnosťou f/1,8, čiernobiely 12 Mpx snímač je taktiež pod 25 mm optikou, ale so svetelnosťou až f/1,6.

Ale ako obyčajne, aj v novinke Sony odmietlo dať optickú stabilizáciu. Našťastie, práve vďaka extrémne citlivým snímačom je možné skrátiť čas záberu dosť podstatne a tak nemusia hroziť rozmazané zábery.

Fotoaparáty v Xperii XZ2 Premium využívajú vlastný ISP čip AUBE, ktorý vyhodnocuje dáta z oboch fotoaparátov a skladá z nich vždy čo najlepší záber. Vo výbave nemá chýbať napríklad vylepšený bokeh režim či možnosť fotenia i natáčania čierno-bielo. Samozrejmosťou je aj 960 fps Full HD video, alebo klasické 4K Ultra HD video pri 30 fps, ale aj s HDR.

https://www.youtube.com/watch?v=zq6iOiZHXVs

Nad displejom je 13 Mpx webkamera, pravdepodobne aj s 4K UHD videom (výrobca zatiaľ nešpecifikoval). Poteší aj batéria s kapacitou 3 540 mAh čo je o takmer 400 mAh viac, ako má model XZ2. Inak je výbava novinky totožná s modelom Xperia XZ2.

RECENZIASony Xperia XZ2 – nový dizajn, nové funkcie, nová éra

ZDROJ | Sony

Novinka bude v predaji od leta tohto roka. V predaji bude čierna (Chrome Black) a strieborná (Chrome Silver) farba. Cena zatiaľ nie je známa, no bude určite vyššia, ako pri modeli XZ2. Odhadujem, že sa bude pohybovať okolo 900 €.

ZdrojSony

Komentáre k článku