Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact – vlajkové lode o tom istom, ale v malom

Sony práve na prebiehajúcej výstave IFA 2017 predstavuje nové vlajkové lode s označením Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact. Obe sú ako vajce vajcu, rozlišujú sa hlavne vo veľkosti. Jedna je menšia, druhá väčšia, obe sú však zmenšené modely z top-end modelu XZ Premium. Čo novinky iného ponúknu?

RECENZIASony Xperia XZ1 Compact – výkonný drobec bez konkurencie

https://www.youtube.com/watch?v=gxHlrfXjyEs

RECENZIASony Xperia XZ1 – zlatá stredná cesta

Prakticky nič. Komu ale nevyhovoval veľký model XZ Premium a chceli niečo menšie, XZ1 a XZ1 Compact im to splnia do bodky.

Sony Xperia XZ1 má rozmery 148 x 73 x 7,4 mm a hmotnosť 156 gramov. Pracuje na najnovšom Snapdragone 835 s grafikou Adrenou 540 a 4 GB RAM-kou. Vo vnútri je 64 GB pamäť s možnosťou rozšírenia pomocou microSDXC karty do 256 GB.

Displej má uhlopriečku 5,2″, no rozlíšenie je len Full HD. Poteší aj podpora HDR a technológia TRILUMINOS pre živšie farby. Batéria má kapacitu 2 700 mAh, nabíja sa cez USB-C port. XZ1 našťastie nezabudla na odolnosť voči vode a prachu.

Na zadnej strane je 19 Mpx fotoaparát s identickými vlastnosťami, ako má fotoaparát v modeloch XZ Premium alebo XZS zo začiatku tohto roka, a teda rýchle ostrenie a možnosť natáčať videá v HD kvalite pri až 960 fps!

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=lUn8wMxZZ7U

Jedinou novinkou je v oboch modeloch funkcia 3D Creator na vytváranie 3D záberov priamo v telefóne. Využitie? No, pozrite si radšej video priamo od Sony na čo všetko má byť funkcia vhodná.

https://www.youtube.com/watch?v=fqyTTKaNal0

Rovnako je na tom aj model XZ1 Compact. Jej rozmery sú 129 x 65 x 9,3 mm, hmotnosť dosahuje 143 gramov. Na to, že ide o smartfón s 4,6″ HD displejom sú ale tieto rozmery pomerne obrie, hlavne hrúbka. Ani batéria totiž nevyniká vo veľkosti, má len 2 700 mAh.

Vo vnútri je ale to isté, čo aj v modeli XZ1 alebo XZ Premium, vrátane výkonného Snapdragonu 835 a 4 GB RAM.

Aj fotoaparát je ten istý, dokáže teda 960 fps HD videá a mnoho ďalšieho. Pamäť má len 32 GB, no ani tu nechýba možnosť rozšírenia o 256 GB microSDXC kartu.

https://www.youtube.com/watch?v=j_LU9oZEKOo

Obe novinky budú pracovať na OS Android 8.0 Oreo. Budúci týždeň bude na trhu XZ1 vo farbách ako Moonlit Blue, Venus Pink, Warm Silver a Black. Sony Xperia XZ1 Compact bude na trhu od septembra vo farbách Black, White Silver, Horizon Blue a Twilight Pink. Ceny výrobca zatiaľ nezverejnil.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2017 ďakujeme spoločnosti Samsung.

ZdrojSony TS

Komentáre k článku