Sony Xperia XA2 Plus – novinka s nádherným 6″ displejom

Sony po tohtoročných novinkách Xperia XA2 a XA2 Ultra prichádza s väčším modelom Sony Xperia XA2 Plus. Ten okrem väčšieho displeja ponúkne aj prvotriedny dizajn.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZIaQTUjbrk

Aj keď sa jedná o strednú triedu, model dopĺňa sériu Xperia XA2 o väčší model podobne ako to robia iná značky so svojimi modelmi Plus či XL.

Po dizajnovej stránke sa smartfón podaril a pokračuje v štýle predchádzajúcich modelov. Novinka má užšie rámiky a telo tvorí hliník.

Prednú časť smartfónu tvorí 6″ Full HD+ (1 080p) displej s pomerom strán 18:9. Pevnosť displeja zaručuje Corning Gorilla Glass 5. Ak vám veľký displej nevyhovuje, môžete si smartfón prepnúť do módu mini-displeju, podobne ako to majú smartfóny Samsung Galaxy.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSony Xperia XA2 – dostupná elegancia s kvalitným fotoaparátom

Vo vnútri nájdeme procesor Snapdragon 630 v kombinácii so 4 GB alebo 6 GB RAM a 32 GB alebo 64 GB úložiskom. Nechýba miesto pre microSD kartu na prípadné rozšírenie pamäte. Operačný systém tvorí Android 8.0 Oreo.

Čo sa týka fotoaparátu, ktorý u smartfónov Sony dosahuje výbornú kvalitu, Sony Xperia XA2 Plus disponuje 23 Mpx snímačom a 8 Mpx webkamerou. Selfie fotoaparát sľubuje zábery až do 120° pre zachytenie väčšej skupiny ľudí. Na zadnej strane pod fotoaparátom tiež nájdeme snímač odtlačkov prstov.

Smartfón sa nabíja cez USB-C a vo vnútri nájdeme 3 580 mAh batériu. Nechýba funkcia Quick Charging pre rýchle nabíjanie.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSony Xperia XA2 a XA2 Ultra – Android 8.0 a veľké batérie

Sony Xperia XA2 Plus sa tiež môže pochváliť kvalitným audiom, ktoré sľubuje. Postará sa oň kodek Hi-Res audio či Sony Digital Sound Enhancement Engine.

Cena novinky zatiaľ ostáva záhadou, no hovorí sa o cenovej hladine okolo 450 dolárov. Novinka bude dostupná v štyroch rôznych farebných spracovaniach – striebornom, čiernom, zlatom a zelenom. Smartfón Sony Xperia XA2 Plus by sa mal začať predávať v auguste.

ZdrojSony

Komentáre k článku