Sony Xperia XA1 Ultra – 6-palcový phablet so stabilizáciou predného fotoaparátu

Ako sa dalo očakávať, Sony na výstave MWC 2017 v Barcelone predstavilo novú vlajkovú loď medzi smartónmi Sony Xperia XZ Premium, ale aj zástupcov strednej triedy. Popri 5-palcovom modeli Xperia XA1 svetlo sveta uzrel aj 6-palcový phablet Sony Xperia XA1 Ultra.

Pozrite siSony Xperia XZ Premium – Ultra HD displej a 960 fps HD video

https://www.youtube.com/watch?v=Hp3_xK1cw3o

Telo rozmerov 165 x 79 x 8,1 mm  je nositeľom 6” displeja s Full HD rozlíšením (1080 x 1920 px), ktorý po bokoch prakticky nemá rámik. Vo svojom vnútri ukrýva výkonný 8-jadrový procesor MediaTek Helio P20 s grafikou Mali T880, 4 GB RAM a 32/64 vnútornú pamäť. V prípade potreby ju rozšírite microSD kartou do 256 GB.

Energiu zabezpečuje 2 700 mAh batéria, pri ktorej využijete inteligentné nabíjanie Qnovo a pre šetrenie energie už známy Stamina režim.

No čo na modeli Sony Xperia XA1 Ultra nemenej púta pozornosť, je 23 Mpx hlavný fotoaparát s 1/2.3” Exmor RS obrazový senzor, hybridný autofókus, 24 mm optika s clonou f/2 a SteadyShot stabilizácia. Spustenie fotoaparátu a zosnímanie trvá iba 0,6 sekundy.

Pozrite siSony Xperia XA1: bezrámiková novinka s 23 Mpx fotoparátom

Selfie maniakov určite poteší 16 Mpx web kamera s 1/2.6” Exmor RS obrazovým senzorom, 23 mm optika s clonou f/2, ale aj optická stabilizácia OIS a dokonca i autofókus. A ako môžete vidieť na živých fotkách priamo z Barcelony, XA1 Ultra má vpredu dokonca aj prisvetľovaciu LED diódu. Tak to sa bude „selfinkovať o sto šesť“. :)

Pozrite siSony Xperia Touch – ovládajte dotykom akúkoľvek plochu!

Operačným systémom smartfónu Sony Xperia XA1 Ultra je Android 7.0 Nougat. Novinka má byť dostupná od jari tohto roku vo farbách White, Black a Gold. Farebné vyhotovenie Pink by v EÚ nemalo byť dostupné. Škoda pre nežné pohlavie u nás. Cena smartfónu ale zatiaľ prezradená nebola.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

ZdrojSony

Komentáre k článku