Sony Xperia XA1: bezrámiková novinka s 23 Mpx fotoparátom

RECENZIASony Xperia XA1 – elegantná novinka s perfektným fotoaparátom

Smartfón Sony Xperia XA1 bežiaci na Androide 7.0 s rozmermi 145 x 67 x 8 mm a váhou 143 g tvorí 5-palcový IPS LCD HD displej (294 ppi), pod ktorým sa ukrýva 8-jadrový procesor Helio P20 spolu s 3 GB pamäťou RAM. Nechýba ani slot pre micro SD kartu (do 256 GB) rozširujúci 32 GB vnútorné úložisko.

Nový smartfón sa pýši predovšetkým 23 Mpx snímačom (1/2,3″ veľkosť Exmor RS senzoru, svetelnosť f/2,0) s autofokusom, ktorý nemá problém ani s objektmi v pohybe. Nechýba ani funkcia Hybrid AF a SteadyShot.

Pozrite siSony Xperia XZ Premium – Ultra HD displej a 960 fps HD video

https://youtu.be/Hp3_xK1cw3o

Predný 8 Mpx fotoaparát (1/4″ veľkosť Exmor R senzoru, svetelnosť f/2,0) s autofokusom a funkciou SteadyShot sa bude snažiť vytvoriť čo najkrajšie selfie fotografie.

Sony Xperia XA1

Hoci ide o nový model, napriek tomu výrobca ponechal v tele zariadenia 3,5 mm jack konektor, no micro USB port nahradil USB-C konektorom.

Pozrite siSony Xperia XA1 Ultra – 6-palcový phablet so stabilizáciou predného fotoaparátu

Bezdrôtovú konektivitu tvorí Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, (Wi-Fi Direct, hotspot), Bluetooth verzie 4.2, NFC a GPS modul (A-GPS, GLONASS). Samozrejmosťou je podpora dvoch nano SIM kariet.

Ako je už zvykom, na bočnej strane zariadenia nájdete aj snímač odtlačkov prstov. Akumulátor s kapacitou 2 300 mAh a podporou rýchleho nabíjania Quick charge by mal poskytnúť výdrž prekračujúcu jeden celý deň.

Pozrite siSony Xperia Touch – ovládajte dotykom akúkoľvek plochu!

Novinka sa dostane na trh s cenou približne 300 eur v najbližších týždňoch v bielej, čiernej a zlatej farbe. Dostupná by mala byť aj ružová, ale už mimo európskeho trhu.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

ZdrojSony

Komentáre k článku