Sony Xperia Touch – ovládajte dotykom akúkoľvek plochu!

Japonská spoločnosť Sony bola vždy známa tým, že prinášala revolučné inovácie a zariadenia. V Barcelone na výstave MWC 2017 to platí rovnako. Sony Xperia Touch premení všetky možné povrchy na dotykovú plochu.

https://www.youtube.com/watch?v=dlGYgCf5xrM

Ide o špeciálny projektor, ktorý bude premietať obraz kolmo na plochu ako stôl alebo podlaha, čím vytvorí unikátny dotykový panel. Sony Xperia Touch tak môže byť využitá na rôzne hry pre dvoch, ktoré si jednoducho premietnete na zem alebo na čítanie receptov, ktoré môžete premietať na kuchynský stôl popri varení.

Zariadenie však môžete používať aj ako bežný projektor napríklad pri používaní Skypu, ktorý takýmto spôsobom premietnete na stenu.

Ako to vlastne funguje? Projektor má zabudovanú 60 fps kameru a funkciu detekcie dotyku v reálnom čase. Premietať môžete obraz zo smartfónu alebo z počítaču. Podporované sú hry, aplikácie, videá, sociálne siete, správy, Google a zariadenie je dokonca kompatibilné s PlayStation 4 Remote Play.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSony Xperia XZ Premium – Ultra HD displej a 960 fps HD video

Podľa dostupných informácií by mal mať displej minimálne 23″ pri kvalite 720p. Rozšíriť si ho však môžete až na veľkosť 80″.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSony Xperia XA1 Ultra – 6-palcový phablet so stabilizáciou predného fotoaparátu

Operačný systém je Android, takže podporované by mali byť všetky aplikácie z Google Play Store. Domáca obrazovka Sony Xperie Touch vás bude informovať o počasí, kalendári, správach a mailoch.

Samotná dotyková plocha podporuje až 10-bodové multi dotykové ovládanie. Čo sa týka zvuku, Sony Xperia Touch disponuje dvomi stereo reproduktormi.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSony Xperia XA1: bezrámiková novinka s 23 Mpx fotoparátom

Ak si chcete k projektoru niečo pripojiť, nájdete na ňom USB-C port a HDMI porty. Batéria by mala vydržať okolo jednej hodiny aktívneho používania. Projektor váži okolo 930 gramov a zabudovaná kamera má 13 Mpx.

ZDROJ | Sony
ZDROJ | Sony
ZDROJ | Sony

Zariadenie Sony Xperia Touch by sa malo dostať na trh v priebehu jari na vybraných trhoch. Cena by mala byť 1 499 eur a otázne je samozrejme aj to, či sa zariadenie dostane na náš trh. Vyzerá však perfektne a Sony opäť dokazuje, že stále vie zaujať inovatívnymi riešeniami.

Pozrite siZNAČKY | Sony – história a súčasnosť japonského giganta

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

 

Komentáre k článku