Sony Xperia Ear – hlasový asistent do ucha je skutočnosťou

Sony počas výstavy IFA 2016 predstavil finálnu verziu svojho osobného asistenta do ucha, Sony Xperia Ear. Vidieť sme ho mohli už na MWC 2016 začiatkom roka, no vtedy išlo len o koncept. Kým novinka sa dostáva do predaja, Sony Xperia Projector ostáva stále konceptom.

https://www.youtube.com/watch?v=PY7-UR5IIP0

Nové Bluetooth slúchadlo s pokročilými funkciami má 6,8 gramu, rozmery dosahujú 29,3 x 24,3 x 15,2 mm. Vo vnútri slúchadla je 65 mAh batéria, v nabíjacej kolíske je 300 mAh batéria. Tá sa nabíja cez microUSB.

Sony Xperia Ear live 5

V tele Sony Xperia Ear je akcelerometer, gyroskop a senzor priblíženia. Samozrejmosťou je citlivý mikrofón a jeden sekundárny na odbúravanie okolitého hluku a ozveny.

K smartfónu sa pripája cez Bluetooth 4.1, pre rýchle párovanie sa hodí NFC. Batéria má vydržať 4 hodiny telefonovanie alebo do 80 hodín v stand-by režime.

Sony Xperia Ear live 1

Unikátnosťou Xperia Ear nie je ani dizajn, ani technológia, ale hlasová asistencia. Sony Xperia Ear vie upozorňovať na notifikácie z telefónu, prijíma hlasové príkazy v štýle Google Now alebo Apple Siri. Sony má však svojho vlastného asistenta s názvom Agent a vlastnou aplikáciou.

Sony Xperia Ear live 2

Sony Xperia Ear sa do predaja má dostať v novembri, cenu však japonský výrobca zatiaľ neoznámil. Odhadujeme cenu okolo 100+ €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojSony

Komentáre k článku