Sony Xperia Ear Duo – slúchadlá s technológiou prepúšťania okolitého zvuku

Spoločnosť Sony na výstave MWC 2018 ukázala svoje zaujímavé slúchadlá Sony Xperia Ear Duo. Sľubujú technológiu, ktorá zabezpečí, že okrem hudby budete počuť aj okolitý svet.

 


Slúchadlá majú byť jedinečné práve svojou technológiou dual listening, ktorá umožní skombinovať hudbu so zvukmi okolitého sveta tak, aby ani jedna zložka nepôsobila rušivo, no tiež tak, aby ste si mohli plnohodnotne vychutnať hudobný zážitok. Sony na túto technológiu využíva štyri zabudované mikrofóny.

Z ďalších technológií, nechýba integrovaný Google Assistant či Siri hlasová asistentka. Slúchadlá Sony Xperia Ear Duo sa dajú ovládať ručne, no tiež pohybom hlavy, napríklad prikývnutím môžete prijať telefonát. Otočením hlavy doprava či doľava môžete prepínať skladby.

https://www.youtube.com/watch?v=K6bPVoqMALw

Pozrite siSony Xperia Ear Open-style Concept – futuristický prototyp slúchadiel

Po stránke výdrže batérie, slúchadlá sľubujú 4 hodiny na jedno nabitie, no samozrejme nechýba nabíjacia kolíska, ktorá ponúka tri dodatočné nabitia. Slúchadlá Sony Xperia Ear Duo disponujú tiež certifikátom IPX2, ktorý by ich mal ochrániť pred potom a ošpliechaním vodou.

Podobné koncepty slúchadiel tu už samozrejme boli, no uvidíme s akou technológiou prídu Japonci zo Sony. Otázna bude aj pohodlnosť, keďže tvar slúchadiel s prídavnými konzolami nevyzerá zrovna najpohodlnejšie.

ZDROJ | Sony

Pozrite siSony Xperia Ear – hlasový asistent do ucha je skutočnosťou

Stránka techradar, ktorá mala možnosť si slúchadlá už vyskúšať, napísala, že prvotný zážitok z počúvania nie je zrovna najlepší, keďže zvuk hrá veľmi ticho. Tiež však dodáva, že po pár sekundách sa vyrovná koncentrácia a mozog si zvykne na hudbu zo slúchadiel, ktorá je jasná a zreteľná, no zároveň môžete počúvať okolitú konverzáciu.

Sony Xperia Ear Duo sa začnú predávať koncom mája, no zatiaľ len v USA. S ďalšou dostupnosťou je to zatiaľ otázne. Cena má byť 280 dolárov a predávať sa budú v dvoch farebných spracovaniach – čiernom a zlatom.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojEngadget,Verge,Sony

Komentáre k článku