Sony Xperia E5 s lepším fotoaparátom a Android 6.0

ZDROJ | Sony

Po dlhšom čakaní Sony konečne oficiálne predstavilo nový smartfón nižšej strednej triedy, Sony Xperia E5. V rodine smartfónov radu Xperia E tak pribudol ďalší člen.

Sony Xperia E5 02
ZDROJ | Sony

RecenziaSony Xperia E4g: dva kroky vpred, jeden späť

Nový Sony Xperia E5 má v tele s rozmermi 144 x 69 x 8,2 mm osadený 5-palcový HD displej. Použitým procesorom je opäť, ako v modeloch E4, MediaTek, konkrétne 4-jadrový MTK6735. Operačným systémom je už Amdroid 6.0. Pamäť RAM je oproti predchodcovi o polovicu väčšia, teda 1,5 GB.

Sony Xperia E5 03
ZDROJ | Sony

Pozrite siPre Sony Xperia E4 vraj nebude problém ani dva dni výdrže

Vnútorný priestor výrobca zväčšil dvojnásobne, na 16 GB a na jeho rozšírenie využijete microSDXC kartu do 200 GB. Aj batérii doprial väčšiu kapacitu, v novej E5 má 2 700 mAh, takže by smartfón mohol bez väčších problémov vydržať aj dva dni. No až prax ukáže reálnu skutočnosť výdrže.

Sony Xperia E5 04
ZDROJ | Sony

Hlavný fotoaparát dostal snímací senzor s 13 Mpx a vylepšené fotografické funkcie. Nechýba mu AF a LED blesk. Na selfie využijete 5 Mpx prednú kameru. Xperia E5 sa pripojí aj v sieťach LTE (Cat4). Bezdrôtovo využijete nepostrádateľné Wi-Fi či Bluetooth, prítomný je aj NFC čip.

Sony Xperia E5 point and shoot
ZDROJ | Sony

Tlačová správa slovenského zastúpenia Sony prezrádza dostupnosť na vybraných trhoch v Európe, Latinskej Amerike, Strednom Východe a v Afrike od konca júna 2016. Nepíše sa v nej však o cene. Tá by, podľa niektorých zahraničných i našich stránok, mala byť 199 €. Uvidíme, čo na tom bude pravdy.

ZdrojSony

Komentáre k článku