Sony WH-1000XM4 – nová generácia ANC slúchadiel prináša množstvo vylepšení

ZDROJ | Sony

Vlajková loď medzi prémiovými slúchadlami s aktívnym potláčaním okolitého hluku od Sony sa preklápa už do štvrtej generácie. Navonok by ste ju možno na prvý pohľad nerozoznali od predchodcov, no Sony WH-1000XM4 prináša viaceré novinky, ktoré už stoja aj za upgrade z predchádzajúcej generácie.

Slúchadlá Sony WH-1000XM3 patria od vydania v roku 2018 až doteraz medzi najlepšie a najpopulárnejšie slúchadlá s aktívnym potláčaním okolitého hluku. Medzi málo nedostatkov, ktoré sa im dali pripísať, však patrí určite chýbajúca možnosť spárovania slúchadiel s viacerými zariadeniami súčasne.

Nové slúchadlá Sony WH-1000XM4 tento nedostatok naprávajú a tak je ich možné spárovať až s dvoma zariadeniami súčasne. Pri prichádzajúcom hovore dokážu slúchadlá rozpoznať, ktoré zariadenie vyzváňa a na toto zariadenie sa automaticky pripojiť. Prepínať pripojenie medzi zariadeniami bude tiež možné jediným poklepaním po boku slúchadiel.

Dotykové ovládanie zostáva na pravej strane a aj naďalej poslúži na rýchle zastavenie a spustenie prehrávania hudby, prepínanie skladieb a ovládanie hlasitosti. Programovateľné tlačidlo na boku slúchadiel štandardne slúži na ovládanie aktívneho potláčania hluku, no zmenou nastavenia je pomocou neho možné zapínať aj hlasové ovládanie cez služby Google Assistant a Amazon Alexa.

ZDROJ | Sony

Novinkou pri tomto modeli je tiež funkcia Speak-to-Chat, ktorá umožní slúchadlám rozpoznať váš hlas a vďaka tomu automaticky zastaviť prehrávanie hudby a aktivovať preniknutie okolitých zvukov do slúchadiel. Pri krátkych konverzáciách tak nebude potrebné slúchadlá zložiť z hlavy. Slúchadlá automaticky obnoví prehrávanie hudby po 30 sekundách po tom, čo prehovoríte.

ZDROJ | Sony

Slúchadlá tiež po novom dokážu pomocou snímača priblíženia a dvoch akcelerometrov detegovať nosenie a na základe toho upraviť stav zapnutia, čím ušetria batériu. Zložením slúchadiel z hlavy sa tiež automaticky zastaví hudba. Novinkou je tiež funkcia Fast Pair, ktorá umožní slúchadlá v prípade straty na diaľku prezvoniť.

Vylepšené bolo aj samotné potláčanie okolitého hluku, ktorý bude spracovávať dvojica mikrofónov na každom slúchadle s technológiou Dual Noise Sensor a procesorom HD Noise Cancelling. Nový procesor vykonáva detekciu a prispôsobenie hudby a hluku 700-krát za sekundu a vďaka novému algoritmu by mal byť schopný lepšie identifikovať okolité prostredie a hluk a prispôsobiť tomu intenzitu odstránenia hluku v reálnom čase.

ZDROJ | Sony

Po dizajnovej stránke dostáva nová generácia nový soft-touch povrch, ako aj pohodlnejšie náušníky. Vstavaná batéria podporuje rýchle nabíjanie, vďaka čomu majú slúchadlá už po 10 minútach na nabíjačke vydržať prehrávať hudbu zhruba po dobu 5 hodín. Po plnom nabití sľubuje Sony až 30-hodinovú výdrž.

Sony WH-1000XM4 dorazia do predaja ešte v priebehu tohto leta približne za cenu 385 €. Dostupné budú v čiernej a svetlo šedej verzii.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku