Sony vylepšilo tohtoročné telky o Dolby Vision a Google Assistant

ZDROJ | Sony

Sony si okrem iného na výstavu CES 2018 donieslo aj nové televízory pre tento rok. Medzi nimi sa objavil aj nový OLED model, no hlavné slovo má stále LCD technológia. Top modely budú podporovať aj Dolby Vision, vo všetkých tohtoročných modeloch bude ale hlasová AI asistentka Google Assistant a Amazon Alexa.

Sony BRAVIA AF8

ZDROJ | Sony

Top model z tohtoročnej ponuky „zaujme“ klasickým dizajnom. Ak si spomeniete, presne pred rokom Sony ukázalo dizajnovo, ale aj hardvérovo zaujímavý model A1E. Unikátnosť v podobe masívneho stojana podopierajúceho displej zmizla. Zjavne to zákazníci neprijali pozitívne a tak nový OLED panel je osadený v klasickom stojane.

Pozrite siSony BRAVIA XBR-A1E – prvá OLED TV s reproduktorom v displeji

https://www.youtube.com/watch?v=GajehPK4xPc

Displej sa ale výrazne nezmenil. Aj tento disponuje rozlíšením 3 840 x 2 160 px, podporuje niekoľko štandardov HDR a dokonca aj Dolby Vision. Navyše Dolby Vision získajú aj minuloročné top-end modely s prichádzajúcim updatom firmvéru.

https://www.youtube.com/watch?v=_vCYV6RWMOU

Novinka si rovnako zachováva aj technológiu Acoustic Surface, kedy je reproduktorom samotný displej. O chod sa bude ale starať procesor X1 Extreme. Ten má oproti minuloročnému modelu ponúknuť lepšie a presnejšie mapovanie farieb a spracovávanie pomocou dvoch databáz. Sony tak podobne ako ostatní svetoví výrobcovia vylepšuje prácu s rozšírenou tabuľkou LUT.

ZDROJ | Sony

Operačným systémom je Android TV. Sony zároveň aj nové modely vybaví hlasovou asistentkou Assistant od Google alebo Alexa od Amazonu. Samozrejmosťou je aj podpora Chromecastu.

Novinka sa bude predávať s uhlopriečkami 55 a 65 palcov.

Sony BRAVIA XF90

ZDROJ | Sony

Medzi LCD televízormi bude tento rok s logom Sony vytŕčať model XF90, ktorý výrobca taktiež vybavil novým procesorom X1 Extreme a podporou Dolby Vision. Chýbať ale nebude ani podpora bežnejšieho HDR štandardu – HDR10.

https://www.youtube.com/watch?v=ZPGOM-c_LYI

Vylepšovanie obrazu budú mať na starosti aj technológie X-tended Dynamic Range PRO a X-Motion Clarity. Aj v tomto prípade bude operačným systémom Android TV.

BRAVIA XF90 bude v predaji s ulhopriečkami 49, 55, 65 a 75 palcov. Neskôr by sa mala na vybraných trhoch objaviť aj 85-palcová verzia.

ZDROJ | Sony

Sony BRAVIA XF85

ZDROJ | Sony

Nižší model z tohoročnej série XF ponúkne stále 4K Ultra HD rozlíšenie na veľkom Triluminos paneli, ale starší procesor X1. Chýbať bude tiež podpora Dolby Vision, HDR10 ale chýbať nebude.

Samozrejmosťou budú ale vychytávky Android TV systému či zabudovanej podpory Chromecastu.

https://www.youtube.com/watch?v=3mACeu7HzjA
ZDROJ | Sony

 

ZdrojSony TS

Komentáre k článku