Sony Vaio F: 3D a najnovšie Core i7-ičky

Notebookov, ktoré podporujú aktívne 3D zobrazovanie, je stále ako šafranu a ďalšie želiezko do ohňa prihadzuje Sony s notebookom zo série F. 3D parádu si budeme môcť  vychutnať na 16“ displeji a starať sa o ňu budú technológie Nvidia 3D Vision a Sony 3DTV. Veľmi užitočná funkcia tohto modelu, ktorou sa môže pochváliť, je konverzia 2D obsahu do 3D.

Sony Vaio F

Tento notebook Vaio od Sony uzrel svetlo sveta na ostro sledovanej svetovej výstave CES v Las Vegas. Ide o veľmi dobre technicko vybavený a špičkový multimediálny stroj, zabalený v čiernom lesklom plastovom tele.  Klávesnica má typické usporiadanie pre Vaio a dokonca je na tele umiestnený aj snímač okolitého osvetlenia pre automatické zapnutie podsvietenia klávesnice. Nad ňou nájdeme už to, prečo si tento notebook budeme  kupovať. 3D LCD LED displej má už spomínanú 16“ uhlopriečku a samozrejme Full HD rozlíšenie (1 920 x 1080 b.). S Blu-Ray mechanikou, ktorú Vaio má, dokonale využijete potenciál LCD panela. Pre konverziu 2D obsahu DVD, hier alebo čohokoľvek iného na 3D bude stačiť jednoducho stlačiť tlačidlo „3D“, ktoré je pod displejom. V reálnom čase je schopný konvertovať Full HD obsah do 3D s 240 FPS (snímok za sekundu). Dobrý zážitok z filmu musí byť odprevádzaný aj kvalitnou reprodukciu zvuku. S-Force od Sony rozširuje stereo efekt na 5.1 kanálový zvuk. Samozrejme sa netreba unáhliť a vyhadzovať domáce kino, pretože takáto technológia nikdy tak verne nezastúpi skutočný priestorový zvuk, je to iba dobrý doplnok.

Sony Vaio F

Veľmi slušný výkon mu zabezpečuje silná hardvérová výbava. Obsahuje najnovší procesor Intel Core i7 2630QM s architektúrou Sandy-Bridge. Grafická karta je samozrejme od Nvidie, s označením GT 540M disponuje 1 GB VRAM. Operačná pamäť RAM je voliteľná od 6 GB do 8 GB DDR3 1 333 MHz. Úložný priestor pre fotografie, videá či hudbu dosahuje 640 GB a je kombinovateľný aj s SSD diskami. K dispozícii je široká škála rôznych portov – VGA, HDMI 1.4, Ethernet, 1 x USB 2.0 a 2 x USB 3.0. Netreba zabudnúť ani na čítačku pamäťových kariet, konektor pre mikrofón a slúchadlá. Bezdrôtové technológie sú zastúpené vo Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 3.0. Poteší aj HD web kamera pre videorozhovory. Aby ste si vedeli predstaviť veľkosť,  jeho rozmery sú 39,8 x 3,4 – 4,5 x 27,1 cm. Predobjednávka je už spustená a dostupný bude v priebehu februára za cenu okolo 1 300 €.

Sony Vaio F

 

Komentáre k článku