Sony UBP-X800 – konečne Blu-ray prehrávač s Ultra HD

ZDROJ | Sony

Japonské Sony konečne po PlayStation 4 Pro na CES 2017 predstavilo aj samostatný Ultra HD Blu-ray prehrávač. Model Sony UBP-X800 je tak prvým, ktorý zvláda prehrávať UHD BD disky. Po Panasonicu a Samsungu je tak tretím z veľkých výrobcov, ktorý to dokáže.

Pozrite siSony má Ultra HD projektor s 120″ HDR obrazom za slušnú sumu

Sony UBP-X800 2
ZDROJ | Sony

Sony UBP-X800 je tak prvým Blu-ray prehrávačom, ktorý natívne podporuje aj Blu-ray nosiče s Ultra HD obsahom. Japonský výrobca síce ešte v 2015 predstavil BD prehrávač BDP-S6500, ktorý vedel upscalovať Full HD video na Ultra HD, no UHD BD disky čítať nevedel.

Preto je novinka taká zaujímavá. Navyše podporuje aj HDR, takže s kompatibilnou telkou si obraz vychutnáte ešte detailnejšie a krajšie. Nový video prehrávač podporuje aj farebný priestor BT.2020. Samozrejmosťou je 4K upscaling videí s nižším rozlíšením, HDR-SDR konvertor či technológia 24p True Cinema.

Sony UBP-X800 3
ZDROJ | Sony

Pozrite siSony BRAVIA XBR-A1E – prvá OLED TV s reproduktorom v displeji

Majiteľov kvalitných audio sústav s najnovšími technológiami poteší podpora Dolby Atmos, DTS:X a Hi-Res zvuku. X800-ka podporuje aj DSEE HX upcaling pre zvýšenie kvality zvuku vo filmoch či audio nahrávkach nielen na BD diskoch. Prehrávač podporuje všetky známe formáty ako FLAC, ALAC, AAC, WAV, MP3 či DSD.

Sony UBP-X800 6
ZDROJ | Sony

Pozrite siSony má nové soundbary spolu s vlajkovou loďou

Vo výbave novinky nechýba Wi-Fi ac, Ethernet port, dvojica HDMI portov aj na separátne audio a video výstupy či koaxiálny SPIDF digitálny výstup. Na prednej strane je USB port, no nie je známe či 2.0 alebo 3.0.

Sony UBP-X800 5
ZDROJ | Sony

Osobne ma teší aj prítomnosť Bluetooth modulu s LDAC pre pripojenie nielen bezdrôtových reproduktorov, ale hlavne slúchadiel či dokonca simultánneho prenosu zvuku cez Bluetooth a cez HDMI.

Tí, ktorí zas majú AV zostavu od Sony poteší dizajn, ktorý sa nevymyká klasickému štýlu Sony.

ZdrojSony

Komentáre k článku