Sony SP900 – bezdrôtové a odolné slúchadlá na šport

Spoločnosť Sony okrem novej vlajkovej lode Xperia XZ3, predstavila aj športové slúchadlá Sony SP900. Ide o plne bezdrôtové kúsky, ktoré sľubujú vode-odolnosť.

Výhodou slúchadiel je, že okrem prehrávania cez Bluetooth, môžete využiť aj internú 4 GB pamäť, na ktorú si viete uložiť až 920 skladieb a nemusíte tak so sebou nosiť vždy smartfón alebo prehrávač hudby.

Pozrite siSony Xperia XZ3 – po mesiacoch ďalšia vlajková loď, má OLED displej

Sony na svojej stránke uvádza, že so slúchadlami Sony SP900 môžete aj plávať či dokonca ísť do mora, keďže sú odolné voči vode a soli. Slúchadlá disponujú ochranou voči vode až do 2 metrov vďaka certifikátu IPX5/8. Po cvičení ich môžete tiež bez problémov umyť pod tečúcou vodou. Nechýba certifikát IP6X, ktorý chráni pred prachovými časticami.

Výdrž slúchadiel je 3 hodiny na jedno nabitie, no v balení dostanete aj nabíjaciu kolísku, ktorý umožní nabiť slúchadlá ešte štyrikrát. V prípade, že máte vypnutý Bluetooth a počúvate hudbu zo zabudovaného úložiska, slúchadla vydržia 6 hodín a kolíska ich dokáže nabiť na ďalších 21 hodín.

Slúchadlá Sony SP900 tiež dostali NFC senzor pre pohodlnejšie spárovanie so smartfónom. K dispozícii budú v štyroch farebných spracovaniach – čierna, ružovo-zlatá, biela a žltá. V balení tiež dostanete štyri veľkosti štuplov a štyri veľkosti doplnkového príslušenstva pri použití slúchadiel vo vode.

Pozrite siSony predstavilo aj slúchadlá pre najnáročnejších

Aby ste so slúchadlami mohli športovať aj vonku a nemuseli ste sa báť okolitých áut, slúchadlá ponúkajú Ambient Sound mód, ktorý umožní počuť základné zvuky okolia pri počúvaní slúchadiel. Nastaviť si tiež viete mód Voice, ktorý bude prepúšťať iba hlasové oznámenia či zvuky.

Ovládanie prebieha buď cez tlačidlo alebo cez dotykovú plochu. Slúchadlá by mali byť dostupné od novembra 2018 za cenu 280 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

ZdrojSony

Komentáre k článku