Sony Showroom v Tokiu ukrýva robotických psov a nestarnúce VAIO notebooky

Hlavné mesto Japonska je centrom svetových technológií a tiež domovinou najznámejšej japonskej technologickej spoločnosti – Sony. V centre Tokia sme si preto nemohli nechať ujsť návštevu oficiálneho showroomu Sony.

Spoločnosť Sony má už viac ako 70 rokov a kým pôvodne opravovala vysielačky či vyrábala variče ryže, dnes ide o globálny mediálny a technologický konglomerát, ktorý vyrába rádiá, televízie, kamery, počítače, herné konzoly, mobily, čítačky, slúchadlá či osobné audio.

Showroom sa nachádza na najznámejšej nákupnej ulici Tokia – Ginze. Pôvodná budova Sony Building, ktorá stála v meste od roku 1966, bola v roku 2017 uzavretá a do roku 2022 sa plánuje jej nová verzia, ktorá bude modernejšia a bude ponúkať rekreačný park.

Pozrite siSony VAIO F mal už pred rokmi čosi, čo dnes už nemá nikto!

Momentálny showroom ponúka niekoľko poschodí, kde okrem fotoaparátov a najnovších televízií, nájdete aj robotických psov Sony Aibo a populárne notebooky Sony VAIO, ktoré sú posledných pár rokov dostupné iba pre japonský trh.

 

Zaujímavá je aj ponuka ostatných zariadení. Luxusné prehrávače z prémiových materiálov za pár tisíc dolárov v podobe Sony NW-WM1Z Walkmanov si v tomto showroomu môžete vyskúšať a zistiť aké je to počúvať tú najlepšiu kvalitu zvuku na svete.

Nechýbali ani nové sklenené reproduktory s kmitajúcou cievkou, ktoré po dizajnovej stránke vyzerajú prvotriedne. Cenovo vychádzajú na niekoľko stoviek dolárov.

Vedľa desiatok televízií Sony Bravia nájdete PlayStation 4 a gauče, ktoré čakajú iba na vás. Nemôžu chýbať ani najnovšie hry pre konzolu od Sony.

Aby toho nebolo málo, v budove Sony nájdete na jednom z poschodí galériu s fotografiami, ktoré boli odfotené po celom svete pomocou fotoaparátov Sony.

Ako milovníka zvuku ma veľmi potešil aj výber reproduktorov a hlavne ukážka gramofónov od Sony. Na svoje by si prišli aj milovníci fotografie. V Sony Showroomu nájdete bohatý výber fotoaparátov a obrovských objektívov.

Pozrite siZNAČKY | Sony – história a súčasnosť japonského giganta

Ak budete mať cestu do Tokia, určite sa v Sony Showroome zastavte – ak milujete technológie, bude to pre vás úžasný zážitok. Ak vás zaujíma viac o spoločnosti Sony, prečítajte si náš podrobný článok o histórii tejto spoločnosti.

Komentáre k článku