Sony Reon Pocket 2 – druhá generácia prenosnej vreckovej klimatizácie

ZDROJ | Sony

Sony pred dvomi rokmi predstavila prenosnú klimatizáciu Reon Pocket. Najnovšie sa japonský gigant vracia s druhou generáciou tohto produktu.

Na rozdiel od prvého modelu, ktorý bol zo silikónu, je Sony Reon Pocket 2 klimatizácia vyrobená z nerezovej ocele. V prípade, že je pre niekoho oceľ príliš chladná alebo spôsobuje alergickú reakciu, v balení nájdete aj silikónový obal. Sony Reon Pocket 2 je určené na nosenie okolo krku, kde vám klimatizácia chladí oblasti, ktoré sa často potia.

ZDROJ | Sony

Pozrite siPlayStation Vita – skvelá konzola, na ktorú by však Sony radšej zabudlo

Novinka dokáže absorbovať dvakrát viac tepla a tiež má vylepšenú odolnosť voči potu. Zariadenie však nie je určené na šport, ale primárne na bežnú chôdzu a cestovanie. Nechýba tiež bohaté príslušenstvo v podobe možnosti nosiť Reon Pocket 2 pod vlastným oblečením. Kým pôvodná verzia vyžadovala kupovať špeciálne oblečenie, do ktorých si klimatizáciu vložíte, pomocou nového príslušenstva tento problém riešiť nemusíte.

Počas nosenia si môžete nastaviť až štyri režimy teploty. Štvrtý najvyšší režim vám vydrží približne 1 hodinu na jedno nabitie. V prípade, že budete mať klimatizáciu zapojenú do smartfónu alebo externej nabíjačky, mala by vám vydržať niekoľko hodín. Pri režime 3 dostanete 13 hodín na jedno nabitie, pri režime 2 dostanete 15 hodín a pri režime 1 dostanete 20 hodín výdrže.

ZDROJ | Sony

Pozrite siAko si vybrať ventilátor a klimatizáciu v tomto neskutočnom teple?

Ako býva zvykom pri podobných zvláštnych produktoch, aj Sony Reon Pocket 2 bude dostupný iba v Japonsku a to za cenu približne 114 €. Za príslušenstvo slúžiace na uchytenie na bežné oblečenie si Sony pýta 11 €. Sony tak isto spolupracuje s výrobcami oblečenia, aby zapracovávali do niektorých kúskov puzdro na klimatizáciu.

ZdrojSony,Gizmodo

Komentáre k článku