Sony prichádza s lacnejšími alternatívami k svojim prémiovým slúchadlám

ZDROJ | Sony

Práve v čase, kedy rastie dopyt po slúchadlách s aktívnym potláčaním okolitého hluku, prináša Sony nové slúchadlá WH-CH710N, ktoré túto funkciu kombinujú s nadštandardnou výdržou batérie a pomerne príjemnou cenou.

Vlajkovou sériou slúchadiel od Sony je nepochybne populárna séria WH-1000X, ktorá by sa mala podľa hromadiacich sa únikov čoskoro dočkať nového oživenia v podobe modelu WH-1000XM4. Cena slúchadiel z tejto série, ktorá sa zvyčajne pohybuje okolo hranice troch stoviek eur, však rozhodne nie je pre každého.

ZDROJ | Sony

Sony však našťastie postupne prináša funkcie a zvukové vlastnosti zo svojich najdrahších slúchadiel aj do nižších sérií, čoho dôkazom je aj nový model WH-CH710N. Nový model bude od vlajkovej série zhruba o stovku lacnejší, pričom mu nebude chýbať aktívne potláčanie hluku s technológiou Dual Noise Sensor, teda aktívne potláčanie hluku s využitím dvojice obojsmerných mikrofónov.

ZDROJ | Sony

Slúchadlá vydržia na jedno nabitie prehrávať hudbu zhruba 35 hodín. Vďaka podpore rýchleho nabíjania do nich bude možné vtesnať dostatok energie na ďalšiu hodinu výdrže už za 10 minút na nabíjačke. Presné špecifikácie slúchadiel Sony zatiaľ nezverejnilo, no na nabíjanie by už mali využívať USB-C.

Pozrite siXiaomi HiMo H1 – elektrické presúvadlo, ktoré sa vám zmestí do ruksaku

O zvukovej stránke slúchadiel zatiaľ vieme iba to, že budú využívať 30-milimetrové meniče. Z výbavy stojí za pozornosť aj prítomnosť technológie NFC, ktorá urýchli párovanie slúchadiel s ostatnými zariadeniami cez Bluetooth.

ZDROJ | Sony

Spolu s modelom WH-CH710N predstavilo Sony aj slúchadlá WF-XB700 s technológiou EXTRA BASS. Aj v tomto prípade pôjde o lacnejšiu alternatívu k prémiovému modelu, tentokrát k známym slúchadlám Sony WF-1000XM3. Nový model má vynikať najmä vďaka odolnosti voči vode a potu a 9-hodinovej výdrži batérie, ktorú je vďaka nabíjačke integrovanej do obalu možné predĺžiť celkovo až na 18 hodín.

ZDROJ | Sony

Nové modely slúchadiel by mali doraziť do predaja v priebehu apríla. Model WH-CH710N bude dostupný od 199 dolárov a model WF-XB700 od 129 dolárov. Oficiálnu cenu pre náš trh zatiaľ nepoznáme, no očakávať môžme rovnú premenu na 199, resp. 129 eur.

ZdrojSony

Komentáre k článku