Sony predstavilo najkrajší a zároveň najdrahší 4K Ultra HD projektor

ZDROJ | Sony

Spoločnosť Sony je priekopníkom v 4K Ultra HD projektoroch. Na výstave CES 2018 vyrukovala s dizajnovo nádherným kúskom v podobe Sony LSPX-A1, ktorý stojí 30 000 dolárov.

Ak máte peniaze na rozhadzovanie a chcete si kúpiť zaujímavý 4K Ultra HD projektor, potom pre vás môže byť zaujímavá najnovšia novinka od Sony v podobe projektora LSPX-A1.

https://www.youtube.com/watch?v=ztnnIYiCpA8

Jedná sa o Ultra Short Throw projektor, to znamená, že si ho môžete umiestniť až ku stene, na ktorej chcete vidieť premietaný obraz. Ten môže dosiahnuť až 120″ uhlopriečku so svietivosťou 2 500 lúmenov. To je v prepočte takmer 305 centimetrov.

Od steny musí byť projektor vzdialený iba okolo 24 centimetrov. Sony LSPX-A1 je tiež kompatibilný s technológiou HDR, čiže vysokým dynamickým kontrastom. Stačí, aby ste si ho prepojili so 4K Ultra HD blu-ray prehrávačom prípadne s Apple TV či iným rozhraním a skutočné domáce kino sa môže začať.

ZDROJ | Sony

Pozrite siLG predstavilo praktický 4K Ultra HD projektor s podporou HDR

Okrem kvalitného obrazu Sony sľubuje aj perfektný zvuk vďaka Glass Sound Speaker systému, ktorý generuje 360° zvuk. Projektor disponuje dvomi tweetermi z organického skla, tromi strednými reproduktormi a subwooferom. Centrálny reproduktor slúži na smerovanie zvuku k stene, od ktorej sa bude audio odrážať.

Napriek premrštenej cene 30 000 dolárov dostanete prvotriedny dizajn, ktorý sa hodí do luxusne zariadeného interiéru domu či bytu. Vrchnú časť tvorí mramor s hliníkovým rámom a zvyšnú časť tvorí drevo.

ZDROJ | Sony

Projektor patrí do série Life Space UX, ktoré sú zamerané na premenu priestoru na miesto, kde sa tvoria nové zážitky. Na trh sa projektor dostane v priebehu jari 2018, takže ak máte dostatok peňazí, môžete di dopriať niečo skutočne výnimočné.

ZDROJ | Sony

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojSony

Komentáre k článku