Sony pravdepodobne končí s handheld konzolami

ZDROJ | PlayStation

Japonský gigant Sony, ktorý do herného sveta priniesol konzolu PlayStation, sa pravdepodobne zameria iba na klasické konzoly a od handheldov bude postupne upúšťať.

Okrem kultovej záležitosti PlayStation Portable (PSP), spoločnosť Sony pred pár rokmi priniesla aj perfektnú ručnú konzolu PlayStation Vita. Tá sa však žiaľ nedočkala takej podpory zo strany vývojárskych štúdií ako by sa očakávalo.

Okrem hier ako Uncharted: Golden Abyss, Gravity Rush či Killzone: Mercenary sa táto konzola nedočkala veľkých hier a skôr bola zameraná na Indie herný svet.

ZDROJ | PlayStation

Pozrite siŠtvorjadrová superhračka Sony PS Vita bude za 250 €

Šéf Sony pre hernú oblasť Andrew House sa vyjadril, že vidí iba limitovaný svetový potenciál pre handheldové hranie v ére smartfónov. Vyjadril sa tak na adresu možnej odpovede na konzolu Nintendo Switch.

„Nintendo Switch je hybridné zariadenie, ktoré má odlišnú stratégiu prístupu na herný trh“. Tiež sa vyjadril, že zariadenie podobné tomuto pre Sony nepredstavuje lákavú trhovú ponuku.

ZDROJ | Nintendo

 

Pozrite siNávrat Jak & Dexter – klasika z PS2 zavíta už tento rok na PlayStation 4

Spoločnosť Sony sa chce vraj zamerať hlavne na produkty a zariadenia určené pre obývačky vrátane virtuálnej reality a ne-herných zariadení ako televízie a reproduktory.

Konzola PlayStation 4 slúži ako kľúčové centrum zábavy, pomocou ktorej sa dajú nielen hrať hry, ale aj pozerať Blu-Ray filmy, počúvať hudba pomocou služieb ako napríklad Spotify či sledovať seriály cez Netflix alebo HBO GO.

ZDROJ | Sony

Pozrite siHorizon Zero Dawn – novinka pre PlayStation 4 nesklamala

Problém s PlayStation Vita je ten, že mimo Japonska a Ázie po handhelde nie je až taký silný dopyt. Práve v Ázii sú takéto konzoly populárne najmä vďaka japonským hrám pre Nintendo a Sony handheldy.

Všetkých fanúšikov PlayStation Vita tak asi sklameme, keďže Sony pravdepodobne nechystá ohlásenie novej konzoly do vrecka.

„Vývojári, ktorí tvoria hry pre PS4 a PS Vita tak prestanú pracovať na verzii pre Vitu“, myslí si Hideki Yasuda, analytik v Ace Research Institute.

Čo si myslíte vy? Sú handheld konzoly mŕtve a úplne ich nahradili smartfóny alebo ešte príde renesancia týchto zariadení?

ZdrojBloomberg

Komentáre k článku