Sony NW-WM1Z Walkman – návrat legendy v zlate

Sony môže byť na sériu Walkman pyšná už od svojich počiatkov, kedy ešte Walkman slúžil na prehrávanie kaziet. Značky sa stále ešte drží, no technológia išla o niečo ďalej a tak tu máme Sony NW-WM1Z Walkman – prenosný hudobný prehrávač, ktorý bol predstavený na výstave IFA 2016. Z prestrelenej ceny však asi padnete zo stoličky.

https://www.youtube.com/watch?v=NJOolmwYK_4

Na prvý pohľad určite záujme svojim prémiovým vzhľadom. Šasi tvorí pozlátený medený obal, ktorý má zabezpečiť kvalitnú akustiku a kvalitu zvuku.

Pozrite siZNAČKY | Sony – história a súčasnosť japonského giganta

Sony NW-WM1Z Walkman live 8

Kvôli použitým materiálom bude Walkman vážiť až 455 gramov. Poďme sa pozrieť na samotnú výdrž. Pri prehrávaní hudobných súborov MP3 (128 kb/s) vydrží Walkman 33 hodín. Pri prehrávaní kvalitnejších FLAC súborov (192 kHz/24 bit) zvládne 26 hodín a pri prehrávaní DSD (11,2 MHz) zvládne 11 hodín.

Sony NW-WM1Z Walkman live 5

Problémom by mohlo byť akurát nabíjanie, keďže podľa oficiálnych informácii sa bude Sony NW-WM1Z Walkman nabíjať až 7 hodín.

Sony NW-WM1Z Walkman 3
ZDROJ | Sony

S konektivitou Walkmanu máte na výber niekoľko možností. Nájdete tu klasický Bluetooth a poteší aj NFC. Z káblových konektorov Walkman disponuje 4,4 mm konektorom, WM-Portom a Stereo mini-jackom (3,5 mm). Ak vám bude málo, poteší slot na MicroSD kartu.

Nechýba podpora High-Resolution Audio. Z technológii sa Sony Walkman môže pochváliť DSEE HX, technológia, ktorá zvýši kvalitu hudby na Hi-Res a technológiou digitálneho zosilňovača S-Master HX.

K prémiovému dizajnu patrí aj bohaté úložisko a preto bude mať Sony NW-WM1Z Walkman 256 GB voľného miesta na vaše skladby.

Sony NW-WM1Z Walkman live 6

Pozrite siIFA 2015 | Sony NW‑ZX100HN Walkman vás naučí, ako znie HD audio

Na ovládanie Walkmanu slúži 4″ responzívny dotykový displej. Zaujímavou novinkou je technológia LDAC, ktorá slúži ako doplnok k Bluetoothu. LDAC umožňuje vysoko-kvalitné bezdrôtové audio s 3x väčším prenosom dát, než u bežného Bluetoothu. Znamená to, že by zvuk mal byť kvalitnejší a prenos hudby bezdrôtovo plynulejší.

Sony NW-WM1Z Walkman 5
ZDROJ | Sony

Walkman patrí k novej sérii od Sony s pomenovaním Signature. Ide o prémiové produkty, ktoré okrem Walkmanu, ponúkajú mostové slúchadlá Sony MDR-Z1R a stacionárny zosilňovač Sony TA-ZH1ES.

https://www.youtube.com/watch?v=ySNab0IBf-4

Sony si za prémiový Walkman pýta 3 200 dolárov, čo skutočne predstavuje trochu prestrelenú cenu, no svojich záujemcov si pravdepodobne nájde. Na druhej strane u Sony máte istotu, že dostanete prvotriednu audio kvalitu.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojSony

Komentáre k článku