Sony MDR-ZR1 – mostové slúchadlá k 70. výročiu

Sony už má svoju konferenciu na berlínskej výstave IFA 2016 za sebou a ukázala kopec noviniek. Medzi ne patrí aj nová prémiová séria Signature, do ktorej patria aj profesionálne mostové slúchadlá Sony MDR-ZR1.

Sony MDR-ZR1 live

Pre Sony je rok 2016 špeciálnym, keďže oslavuje 70. výročie existencie. Ich nová séria Signature je charakteristická prémiovými produktami, ktoré sú samozrejme poriadne predražené. Medzi ne patrí dvojica Walkmanov, tentokrát v podobe luxusných MP3 prehrávačov a zosilňovač TA-ZH1ES.

Poďme však k samotným slúchadlám. Pri Sony už je charakteristické, že si potrpí na kvalitné Hi-Res audio. Pri slúchadlách MDR-ZR1 to samozrejme nie je výnimkou.

Pozrite siBezdrôtové slúchadlá Sony MDR-XB650BT pre menej náročných audiofilov

https://www.youtube.com/watch?v=jwiZ20oEvGI

Použité materiály meniča tvorí prevažne hliník, horčík a kvapalný kryštalický polymér. Slúchadlá disponujú navyše špeciálnym akustickým filtrom, ktorý znižuje odpor vzduchu a tým zvyšuje kvalitu a čistotu zvuku.

Pohodlné ergonomické náušníky sú vyrábané z ovčej kože a mali by sadnúť každému. Materiál mostu je koža a zliatina titánu s názvom Beta Titanium.

https://www.youtube.com/watch?v=9jkCswUtUb8

Celkový dizajn je trochu zvláštny keďže náušníky trochu vytŕčajú svojím neobvyklým tvarom do priestrou. Skôr sa tak hodia na počúvanie na doma, či pri práci, než na cestách.

Frekvenčná výška siaha od 4 Hz až do 120 kHz. Neviem si síce predstaviť, pre koho je tento rozsah určený, keďže už sa jedná o ultrazvukové hodnoty, no ako marketingové číslo je to slušné.

Slúchadlá Sony MDR-ZR1 vám prídu v luxusnej krabičke so všetkými potrebnými komponentami a káblami. Nechýba nový 4.4Φ kábel, ktorý dokáže priniesť plnohodnotný zvuk do oboch náušníkov a vie ich zároveň rozlíšiť.

Sony MDR-Z1R 3
ZDROJ | Sony

Pozrite siZNAČKY | Sony – história a súčasnosť japonského giganta

Sony MDR-Z1R 2
ZDROJ | Sony

Všetky priložené káble by mali mať pozlátené koncovky.

Sony MDR-Z1R 4
ZDROJ | Sony
Sony MDR-Z1R 5
ZDROJ | Sony

Cena je nastavená na 2 300 dolárov. Ak vás napriek vysokej cene séria Signature zaujala, môžete si k slúchadlám kúpiť ešte ich prémiový pozlátený Walkman za 3 200 dolárov.

Sme zvedaví, ako sa bude novým produktom od Sony dariť v predajnosti, ide však o prémiové produkty pre audiofilov, preto je aj cena nastavená vyššie.

Sony NW-WM1Z Walkman live 1

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojSony

Komentáre k článku