Sony má nové Ultra HD TV s HDR aj novým podsvietením

ZDROJ | Sony

Japonské Sony na výstave CES 2016 v Las Vegas predstavilo hneď 4 nové modely televízorov BRAVIA. Tri sú rovné, posledný je zahnutý. Všetky 4 nové modely ale majú spoločné jedno – OS Android TV s podporou Google Cast. Okrem toho disponujú podporou HDR (High Dynamic Range) a majú certifikáciu Ultra HD PREMIUM.

Pozrite siSony BRAVIA X83C – prvá Ultra HD TV s Androidom

https://www.youtube.com/watch?v=Te49HwmVOG8

Okrem nových televízorov ale Sony spúšťa aj novú službu s prozaickým názvom Ultra. Má byť akýmsi on-line hubom pre Ultra HD obsah, no len vlastnej výroby (Sony Pictures) a len v USA.

Sony BRAVIA XD93 2
ZDROJ | Sony

Sony BRAVIA XD93

Vlajková loď, model BRAVIA XD93, má po prvýkrát integrovanú technológiu kontroly podsvietenia Slim Backlight Drive. LED diódy sú usporiadané do mriežky (grid-array), pričom v minulosti podobný efekt dosahovali len televízory s full LED podsvietením. Displej je typu Triluminos s Motionflow XR a 1 000 Hz frekvenciou.

https://www.youtube.com/watch?v=6tW9ey82wdo

V kombinácii s technológiou X-tended Dynamic Range PRO dochádza k regulácii podsvietenia panelu tak, aby vynikli v zobrazovanej scéne určité miesta s vysokým jasom alebo naopak, aby boli zvýraznené čierne úrovne a tmavé oblasti scény. Rozsah jasu má byť až 3x vyšší ako pri bežných TV s LED posvietením.

https://www.youtube.com/watch?v=hFE0cRTDQLY

O chod sa stará známy procesor 4K Processor X1, ktorého úlohou je tiež upscallovanie obrazu do Ultra HD rozlíšenia. XD93 má k dispozícii aj množstvo doplnkových funkcií, ktoré vylepšujú obraz a zvuk. Televízor je pritom hrubý len 11,8 mm (v najužšom bode), výrobca ale popracoval aj na zúžení okrajov okolo displeja. V predaji bude 55″ a 65″ verzia.

Sony BRAVIA XD94 1
ZDROJ | Sony

Sony BRAVIA XD94

Tento model neponúka nový Slim Backlight Drive, no má Full Array LED Backlight, teda full LED podsvietenie. K dispozícii bude len s 75″ Triluminos displejom s Motionflow XR (1 200 Hz). Inak je novinka výbavou takmer totožná s modelom XD93. Nechýba tak ani OS Android TV, diaľkové ovládanie s hlasovým vyhľadávaním či množstvo technologických vychytávok pre čo najlepší obraz a zvuk.

Sony BRAVIA XD85 2
ZDROJ | Sony

Sony BRAVIA XD85

Hoci ešte nižší modelový rad, no stále vie ponúknuť Ultra HD Triluminos displej (800 Hz), 4K HDR či 4K Processor X1. Navyše bude dostupný v uhlopriečkach od 55″ až do 85″.

Sony BRAVIA SD85 2
ZDROJ | Sony

Sony BRAVIA SD85

Nižší model je stále špičkovo vybaveným Android televízorom, no Triluminos panel využíva edge LED podsvietenie. Displej ja navyše mierne zakrivený a má 1 000 Hz obnovovaciu frekvenciu. Inak je výbava zhodná s modelom XD85. Všetky 4 novinky by sa mali na trhu objaviť na jar tohto roku. Cenu výrobca nezverejnil ani pre jeden model.

 

ZdrojSony

Komentáre k článku