Sony ide proti sebe, predstavilo extrémne rýchle CF karty

Japonské Sony, ktoré vždy išlo s pamäťovými médiami akosi proti prúdu (spomínate si na Memory Stick karty alebo MiniDisc), vyrábalo vždy aj klasické médiá. Pred pár rokmi ale Sony opäť prekvapilo predstavením výkonných kariet XQD. Teraz zas predstavuje CF karty.

ZDROJ | Sony

Kým XQD využíva minimálne množstvo zariadení, CF (Compact Flash) karty sa tešia stále obľube u fotografov. Vedia byť totiž poriadne rýchle, objemné a dlho vydržia.

Sony tak predstavilo konkurenta pre samého seba, a to karty CFast série G s kapacitami 32, 64 a 128 GB. Karty sú pritom extrémne rýchle. Rýchlosť zápisu u týchto CFast 2.0 kariet dosahuje až 510 MB/s a rýchlosť čítania ešte lepších 530 MB/s.

Karty tiež garantujú VPG130 (Video Performance Guarantee), teda možnosť nahrávania 4K videa s dátovým tokom 130 MB/s. Nechýba ani softvér na obnovu dát Sony File Rescue. Karty majú podľa výrobcu fungovať v teplotách od -5 do +70 °C.

ZDROJ | Sony

„Nové modely CFast sa pripájajú k už zavedenému portfóliu pamäťových médií SONY, do ktorého patria profesionálne interné SSD disky, XQD, SxS karty a samozrejme aj najrýchlejšia SD karta na svete,“ povedal Romain Rousseau, produktový senior manažér pre Európu.

Nové karty majú prísť na trh začiatkom budúceho roka s kapacitami 32 GB (CAT-G32), 64 GB (CAT-G64) a 128 GB (CAT-G128). Ceny by mali začínať na sume 120 dolárov a končiť na 350 dolároch. Ceny pre náš trh výrobca zatiaľ nezverejnil.

ZdrojSony

Komentáre k článku