Sony HT-A9 si s vami zahrá tak, že vás otočí o 360 stupňov

ZDROJ | Sony

Sony predstavilo audiosystém HA-A9 s jedinečnou technológiou 360-stupňového audia. Práve tá zaručuje, že si užijete nielen skvelú kvalitu hudbu, ale i pozoruhodný priestorový zvuk, ktorý sa „zmestí“ do každej miestnosti bez toho, aby ste kvôli tomu museli prestavovať nábytok.

Systém sa skladá z riadiacej jednotky a štyroch reproduktorov. Tie sa k nej pripájajú bezdrôtovo, takže nehrozí žiadne ťahanie káblov po podlahe a stenách.

ZDROJ | Sony

Voliteľne sa dá dokúpiť subwoofer, ktorý prinesie ešte lepšie podanie nízkych tónov. K dispozícii sú dva modely. Sony SA-SW5 poskytuje 300 W vďaka 180 mm reproduktoru s pasívnym žiaričom. Kompaktnejší subwoofer SA-SW3 má 200 W výkon s bassreflexom a 160 mm meničom.

ZDROJ | Sony

Sony HT-A9 používa dva mikrofóny v každom reproduktore. Tie merajú ich relatívnu výšku a polohu pomocou funkcie optimalizácie zvukového poľa (Sound Field Optimization). Systém so získanými údajmi dokáže vytvoriť až dvanásť virtuálnych reproduktorov v ideálnom smerovaní a tak vyplní miestnosť 360° priestorovým zvukom. Sound Field Optimization aktivujete jednoduchým nastavením v hlavnom menu na obrazovke televízora.

ZDROJ | Sony

Audio systém využíva najnovšie technológie, ktoré prinášajú vysokú kvalitu zvuku. Tá je nevyhnutná na 360° priestorové mapovanie zvuku. Reproduktory sú vybavené reproduktorovými jednotkami X-Balanced, ktoré majú netradičný obdĺžnikový tvar, ten maximalizuje plochu membrány pre lepšie basy a čistý zvuk.

Reproduktory sú vybavené novým Wide Directivity Wooferom, ktorý spolupracuje s 19 mm výškovým reproduktorom Soft Dome. Ďalšie reproduktory smerujú nahor – zvuk sa odráža od stropu a vzápätí sa prenáša zhora na poslucháča. Reproduktory majú skosené hrany, ktoré znižujú difrakciu zvuku. (Difrakcia je zmena smeru šírenia zvuku v dôsledku prekážky.)

Pozrite siSklenený reproduktor Sony LSPX-S3 ohúri dizajnom a Hi-Res zvukom

High-Resolution Audio umožňuje vychutnať hudbu presne podľa pôvodného zámeru interpreta. Nový rozmer počúvania môžete vyskúšať s technológiou 360 Reality Audio 2. Ten má priniesť zážitok akoby ste boli účastníkmi živého vystúpenia. 360 Reality Audio už ponúka viacero hudobných služieb, napríklad Amazon Music HD, Deezer a TIDAL.

ZDROJ | Sony

Viete, že…

systém HT-A9 bol navrhnutý podľa najnovšej koncepcie Omnidirectional Block Design? Valcový tvar tvorí celistvý blok poskytujúci 360° priestorový zvuk. Svetlo perleťovo šedá farba je navrhnutá tak, aby ladila so stenami, policami a ďalšími dekoratívnymi prvkami interiéru.

Reproduktory sú vybavené funkciou DSEE ExtremeTM využívajúcou technológiu Edge-AI na vylepšenie komprimovaných digitálnych súborov v reálnom čase. Obnovuje kvalitu zvuku vo vysokých frekvenciách, pretože najmä tam dochádza k strate pri kompresii. Vďaka nej získate až prekvapujúco lepší zvuk.

Pomocou Chromecastu a Apple Airplay 2 získate pohodlný prístup k obľúbeným hudobným službám a streamovať vaše obľúbené skladby a playlisty.

Sony HT-A9 je kompatibilný so zariadeniami podporujúcimi Google Assistant 7 s integrovaným Chromecastom alebo so zariadeniami podporujúcimi Amazon Alexa 8. Stačí vám pridať HT-A9 do skupiny reproduktorov a pomocou appky Google Home môžete prehrávať hudbu, meniť hlasitosť a ovládať ďalšie funkcie pomocou hlasu.

Pozrite siSú Sony WF-1000XM4 Rolls-Royce medzi bezdrôtovými slúchadlami?

Asi nikoho neprekvapí, že najviac zábavy a kvality si užijete s televízormi Sony. Pripojenie HT-A9 ku kompatibilným televízorom BRAVIA 5 s technológiou Acoustic Center Sync pomocou dodávaného kábla zabezpečí najlepší audiovizuálny zážitok. Aspoň tak to udáva na svojej stránke Sony.

ZDROJ | Sony

Sony HT-A9 sa bude predávať za 1 499 eur, subwoofer SA-SW5 vás vyjde 799 eur a za SW-SW3 zaplatíte 539 eur. Všetky modely budú v predaji ešte tento mesiac.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku