Sony HomeShare: Kompletné bezrôtové ozvučenie celého domu

Sony oznámilo novú platformu pre stream audia v domácnostiach alebo domoch, pomocou bezdrôtových reproduktorov. Sony HomeShare komunikuje s inými zariadeniami cez štandard DLNA a medzi sebou ich spája Wi-Fi. Predstavené boli dve verzie reproduktorov, diaľkový ovládač a dvojica dockov pre iPhony.

Sony HomeShare
Sony SA-NS300

Nový bezdrôtový zvukový systém bude veľkou konkurenciou pre spoločnosť Sonos, ktorá je určite najrozšírenejšia vtomto segmente. Vtomtom zvukovom systéme je možné prehrávať hudbu cez už dnes pomerne rozšírený štandard Digital Living Network Alliance (DLNA). Prístrojov, ktoré túto funkciu obsahujú je stále viac a tak ho už nájdeme v TV, Blu-Ray prehrávačoch, mobilných telefónoch alebo PC. Hudbu je možné taktiež prenášať z PC cez Wi-Fi802.11 b/g, ale online cez internetové služby BRAVIA. Dostupné Wi-Fi reproduktory SA-NS400SA-NS300 sa vyznačujú kvalitou Sony a kompaktným dizajnom, ktorý dovoľuje počúvať čistý zvuk vo všetkých miestnostiach. Oba modely ponújakú funkciu PartyStreaming, ktorá dovoľuje zosynchronizovať všetky reproduktory na jeden zdroj, iba jednoduchým stlačením tlačidla.

Sony HomeShare
Sony SA-NS400

iPhone doky v tomto prípade poslúžia nie len ako dobíjacie stanice, ale budú môcť byť aj hudobným centrom pre celú zostavu. Málo z dostupných dockov pre iPhone vyzerá tak dobre a ponúka takéto možnosti. K dispozícii bude aj aplikácia na App Store pre bezdrôtové ovládanie, no pripravuje sa aj verzia pre Android. Dostupné diaľkové ovládanie komunikuje s reproduktormi cez Wi-Fi. Ovláda sa cez dotykovú obrazovku, pritom bude kompatibilný aj s inými Sony výrobkami ako TV či Blu-Ray prehrávače tu už bude použitý, ale IR senzor. Systém Sony HomeShare je schopný autonómne pracovať bez PC a zložitého nastavovania a programovania reproduktorov. Všetky uvedené výrobky budú dostupné v marci. Ich ceny sú rôzne a po prepočte sa pohybujú medzi 150 € a 220 €, reproduktor SA-N300 stojí 150 €, model SA-N400 220€. Diaľkové ovládanie výjde za 220 € a iPhone docky za 170 € a 220 €.

Sony HomeShare
Sony diaľkový ovládač RMS-U1

Komentáre k článku