Sony DPT-CP1 – 10,5-palcový tablet s e-ink displejom

Sony predstavilo menšiu verziu svojho tabletu s elektronickým atramentom. Sony DPT-CP1 má 10,5 palcový e-ink displej aj skvelú výdrž.

Pred rokom japonský výrobca svetu ukázal v poradí už druhý tablet, ktorý na zobrazovanie obsahu využíva technológiu e-ink. Tá sa bežne využíva hlavne v čítačkách (Kindle), inteligentných hodinkách (Pebble) či iných plochách, kde stačí obsah aktualizovať raz za čas. Jeho hlavnou výhodou je omnoho menšia spotreba energie, ale i dobrá viditeľnosť na priamom slnku.

Minuloročný tablet mal veľkosť 13,3 palca a reprezentoval formát A4. Tohtoročný model Sony DPT-CP1 zmenšuje uhlopriečku na 10,3 palca, čo predstavuje veľkosť papiera A5, a teda približne polovicu predošlého tabletu. Jeho hrúbka je navyše len 5,9 milimetra a váha asi 230 gramov.

ZDROJ | Sony

 

Samotný 10,3-palcový e-ink displej má rozlíšenie 1 404 x 1 872, čo znamená 224 pixelov na palec. Vie tiež rozoznať 16 odtieňov šedej. Podpora pre stylus sa zatiaľ nespomína, no minuloročný model túto funkciu mal. Očakáva sa preto, že Sony DPT-CP1 bude kráčať v jeho šľapajách.

Na prácu s dokumentmi je novinka konieckoncov zameraná. Tablet je určený na vytváranie poznámok či úpravu PDF dokumentov. Nechýba mu ani aplikácia na zdieľanie dokumentov pre Android, iOS, Windows a Mac. Dobrou správou je aj výdrž, ktorá má byť vďaka e-ink displeju 1 mesiac.

ZDROJ | Sony

Tablet Sony DPT-CP1 ale nebude dostupný na celom svete. Výrobca ho bude pravdepodobne predávať oficiálnou cestou len na domácom japonskom trhu. Jeho cena je stanovená na 70 000 yenov, čo je v prepočte približne 530 eur.

ZdrojDigital Trends

Komentáre k článku