Sony chce premeniť akékoľvek okuliare na inteligentné

Inteligentné okuliare ako napríklad Google Glass sú jedna vec, čo však robiť, ak chcete inteligentnými okuliarmi urobiť akékoľvek okuliare, ktoré máte doma? Odpoveďou môže byť novinka, s ktorou prišla spoločnosť Sony. Jednoducho si na svoje stávajúce okuliare pripevníte modul, ktorý obsahuje malý farebný OLED displej s rozlíšením 640 x 400 px a všetky potrebné informácie vidíte priamo pred sebou.

Sony inteligentné okuliare

To aby sa na displeji vôbec mohli zobrazovať nejaké informácie má na starosti dvojica ďalších modulov, ktoré sú k displeju pripojené a ponúkajú pripojenie pomocou Bluetooth a Wi-Fi. Súčasťou modulov je aj ARM procesor, akcelerometer, dotykový senzor a 400 mAh batéria. Výhodou tohto riešenia je určite to, že kedykoľvek si môžete moduly sňať a mať tak späť svoje úplne bežné okuliare.

Sony inteligentné okuliare

Koncept od Sony ponúkne podobne ako Google Glass najskôr športové a podnikové aplikácie, ale postupne by chcel japonský gigant priniesť túto formu nositeľných zariadení aj do úplne nových oblastí. Sony chce sériovú výrobu svojho riešenia začať už začiatkom budúceho roka, pričom verejnosti bude svoje inteligentné okuliare prezentovať už počas výstavy CES 2015, ktorá otvorí svoje brány v Las Vegas už od 6. januára 2015.

Sony inteligentné okuliare

Foto: Sony

Komentáre k článku