Sony aktualizuje svoju odolnú strednú triedu Xperia 10 II s cenou 379 €

ZDROJ | Sony

Druhá generácia Sony Xperia 10 II je o 10 % ľahšia, v porovnaní s predchodcom, no je o niečo vyššia a širšia. Najme je však odolná voči vode a má Gorilla Glass 6.

Sony v strednej triede aktualizuje zaujímavý model Sony Xperia 10 II, ktorý sa pýši vodeodolnosťou a pomerom strán 21:9, na ktorý spoločnosť vsádza aj pri svojej aktuálnych vlajkovej lodi.

Smartfón Sony Xperia 10 II ponúka 6-palcový OLED Full HD+ displej s pomerom strán 21:9 podporený technológiou Triluminos, ktorá sa využíva v televízoroch Bravia. Sony má filozofiu používať to najlepšie zo svojich divízií naprieč svojich produktovým portfóliom, čo dokazuje aj v tomto prípade. Výsledkom majú byť živšie farby a sýtejšia čierna.

ZDROJ | Sony

Široký displej má ponúknuť pohodlnejšie používanie, väčší zážitok z hier a filmov. Nechýba funkcia rozdelenia obrazovky na dve okná, ktorú Sony predstavilo spolu s Sony Xperia 1 minulý rok. Tiež je k dispozícií režim ovládania jednou rukou.

ZDROJ | Sony

Foto výbava počíta trojicu šošoviek. Hlavná široká má 12 Mpx, super široká si vyslúžila 8 Mpx a zorný uhol 120 stupňov, rovnako je na tom s počtom pixlov teleobjektív s 2-násobným optickým priblížením. Nechýba možnosť nahrávať 4K videá. selfie kamera má rovnako 8 Mpx. Sony Xperia 10 II beží na Qualcomm Snapdragon 665, 4 GB RAM a úložisku 128 GB. To sa dá rozšíriť pomocou microSD karty až na 1 TB. Ak oželiete rozšírenie pamäte, môžete použiť dve SIM karty.

ZDROJ | Sony

Aj napriek svojej výške sa vďaka dizajnu Sony Xperia 110 II má pohodlne ovládať. Rozmery smartfónu sú 157 x 69 x 8,2 milimetrov a hmotnosť sa zastavila na 151 gramoch. Certifikát odolnosti je IP 68 a sekunduje mu Corning Gorilla Hlass 6. Batéria má kapacitu 3 600 mAh. O čo najdlhšiu výdrž batérie, ako na jedno nabitie, tak na životnosť, sa stará softvér Stamina regulovaním nabíjania. Istotne poteší použitý USB-C konektor.

ZDROJ | Sony

V ponuke bude vyhotovenie v čiernej a bielej farbe, operačný systém je Android 10 a rozhodne poteší stále prítomný 3,5 milimetrový jack. Výrobca ďalej siahol po Bluetooth 5.0, NFC, Google cast, ale aj po čítačke odtlačkov prstov.

Na Slovensku budú dostupné obe farebné varianty, cena je nastavená na 379,00 EUR a smartfón by mal ísť do predaja počas apríla..

ZdrojTlačová správa Sony,Sony

Komentáre k článku