Sony A7S II – 5-osá stabilizácia, ISO 409 600, Ultra HD video

Pamätáte si na na Sony A7S, miniatúrny full-frame fotoaparát s neuveriteľnou citlivosťou na úrovni ISO 409 600? Sony si zobralo aj tento model do parády a na tento rok pripravilo jeho inovovanú verziu s prídavkom II. Novinka vychádza síce z predošlého modelu, no telo si požičala od tohtoročných súrodencov A7 IIA7R II. Sony v týchto modeloch vychytalo najrôznejšie chyby nielen po stránke ergonómie, ale aj ovládania a funkcií, takže tu máme veľmi vydarený CSC fotoaparát s neskutočným snímačom a množstvom objektívov.

Na rozdiel od predošlej verzie, A7S II prináša nový stabilizačný systém požičaný od Olympusu. 5-osý stabilizátor je priamo na čipe, čo zaručuje výraznejšiu stabilizáciu obrazu. Pri A7S II je to o to lepšie, že jeho snímač je konštruovaný na extrémnu citlivosť. Jeho hodnoty sa pohybujú od ISO 50 až po neuveriteľných ISO 409 600. Snímač síce nemá marketingové čo najvyššie rozlíšenie, no 12,2 Mpx je viac ako dosť. Sekunduje mu známy BIONZ X procesor, ktorý vraj maximalizuje schopnosti veľkého citlivého snímača. Fotografie a videá v tmavom prostredí tak budú malinou.

Pozrite siNAŽIVO | Sony A7 II – malý full-frame v plnej kráse

Sony A7S II pridáva aj čo sa týka filmu. Dokáže natáčať Ultra HD videá v XAVC S formáte. V prípade Full HD videa je A7S II schopná natáčať až do rýchlosti 120 fps pri 100 Mbit/s dátovom toku, z ktorého vraj nie problém vytvoriť aj 5-násobne spomalené videá vo Full HD rozlíšení dokonca aj priamo vo fotoaparáte.

Novinkou sú aj S-Gamut3.Cine/S-Log3, S-Gamut3/S-Log3 a S-Gamut/S-Log2 profesionálne video profily. Novou funkciou je Gamma Display Assist, akýsi asistent pre sledovanie obrazu pre profíkov priamo počas natáčania.

Poteší tiež nový autofókus so 169 bodmi na báze fázovej detekcie, ktorému sekunduje aj autofókus s detekciou kontrastu pre videá. Nazvali ho Fast Intellient AF a je vraj 2x rýchlejší pri natáčaní videa, ako jeho predchodca v minulom modeli.

Inak je novinka prakticky totožná s modelmi A7 IIA7R II. Kliknite si na ich samostatné články pre viac informácií. Sony odhalilo však aj cenu. Nový Sony A7S II bude v predaji od novembra tohto roka za cenu 3 400 €.

ZdrojSony

Komentáre k článku